Manchester United podjął decyzję. Trener na sezon 2024/25 wybrany

Czekał, czekał i się doczekał. Erik ten Hag w końcu poznał plany swoich przełożonych, którzy przez minione tygodnie trzymali go w niepewności. Jak donoszą David Ornstein oraz Fabrizio Romano, holenderski szkoleniowiec będzie kontynuował swoją pracę w Manchesterze United i pozostanie na stanowisku pierwszego trenera na sezon 2024/25. A może nawet dłużej?

źródło: David Ornstein on X

W ciemno możemy więc założyć, że Czerwone Diabły wybierają obecnie z grona Roberto De Zerbi, Mauricio Pochettino oraz Erik ten Hag. Holender mimo rozmów jego przełożonych z innymi trenerami nadal ma realne szanse utrzymania się na stanowisku. Tak sytuację w United opisywaliśmy wczoraj. Okazuje się jednak, że osoby decyzyjne poszły inną drogą niż ich odpowiednicy w Chelsea. Dalsza praca Erik ten Haga od dawna stawiana była pod znakiem zapytania, a 8. miejsce na zakończenie sezonu 2023/24 to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców i działaczy. Zwolnienie Holendra byłoby prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem, ale osoby decyzyjne miały świadomość, że problemy MU nie wynikają z błędów popełnianych przez 54-latka. Zatrudnienie innego szkoleniowca nie gwarantuje znacznej poprawy wyników. Oczywiście, Pochettino czy De Zerbi oznaczaliby nowe otwarcie. Najwyraźniej postanowiono jednak zaufać deklaracjom ten Haga, który wielokrotnie zapowiadał, że potrzebuje czasu, a efekty w końcu nadejdą.

REKLAMA

Ten Hag ma zaufanie niczym… sir Alex Ferguson

Pod koniec maja jeden z naszych redaktorów podzielił się swoją oceną pracy Holendra, uznając, że ten zasługuje na kolejną szansę. Włodarzom Manchesteru United rozważania zajęły kilkanaście dni dłużej, ale konkluzja jest podobna. Co więcej, Erik ten Hag ma podobno otrzymać nową umowę, co będzie jasnym sygnałem zaufania wobec jego osoby. Czyżby w klubie żywo pamiętali trudne początku pracy sir Alexa Fergusona. Szkot po marnym starcie był nieustannie krytykowany, a media nawoływały do rychłego zwolnienia. Mimo to utrzymał posadę i został klubową legendą. Holender otrzymuje spory kredyt zaufania, a czas pokaże, czy rzeczywiście zdoła udowodnić, że jest właściwą osobą na właściwym stanowisku.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ