Lwów z pierwszymi punktami. 5 wniosków po 3. kolejce PlusLigi

Sezon ligowej siatkówki rozkręca się na dobre! W ostatnich dniach obserwowaliśmy wiele ciekawych pojedynków PlusLigi. Kto zaskoczył, kto zawiódł, a kto pewnie wypunktował rywala?

Barkom nie będzie jedynie dostarczycielem punktów

Barkom to drużyna, która dołączyła do PlusLigi w tym sezonie, ale na pierwszy punkt zespół z Lwowa musiał czekać do 3 kolejki. Ekipa prowadzona przez Ugisa Krastinsa zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, ale po ostatniej kolejce mają powód do optymizmu. Zdobyli pierwsze punkty i to nie z byle kim, bo z Projektem Warszawa, który w ubiegłym sezonie zajął 9. miejsce. Barkom Każany Lwów już w kolejnej kolejce zmierzy się z GKS-em Katowice w hali OS Szopienice, będzie to kolejny sprawdzian dla drużyny z Ukrainy i kto wie? Może powalczą o pierwsze zwycięstwo?

Aluron Warta Zawiercie powalczy o najwyższe cele

Po ostatnim bardzo udanym i historycznym w historii klubu sezonie Warta się nie zatrzymuje. Drużyna z Zawiercia po trzech kolejkach ma 3 zwycięstwa i jest na 3 miejscu w tabeli za Resovią oraz Jastrzębskim Węglem. W ostatniej kolejce mierzyli się z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i ostatecznie po 4 setach pokonali mistrza Polski 3:1. Była to historyczna, pierwsza wygrana Aluron Warty Zawiercie z Zaksą w meczu na własnym terenie. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu już 10 listopada rozpoczną również swoją przygodę z Ligą Mistrzów gdzie w pierwszym meczu grupowym zmierzą się z Tureckim Halkbankiem.

Asseco Resovia jest w formie i robi swoje

Asseco Resovia ma na koncie komplet punktów po trzech kolejkach. Drużyna z Rzeszowa po trzech meczach ma stracony tylko jeden set, z Ślepsk Malow Suwałki. Motorem napędowym Asseco Resovii jest Jakub Kochanowski, który po 3 meczach ma już 3 tytuły zawodnika meczu. W następnej kolejce zespół Resovii zmierzy się w hali widowiskowo sportowej w Lubinie.

PSG Stal Nysa zaskakuje i może namieszać w lidze

W tamtym sezonie drużyna z województwa opolskiego broniła się przed spadkiem w meczu barażowym z MKS-em Będzin natomiast w tym mają aż 7 punktów po 3 kolejkach PlusLigi. Stal Nysa może uznać początek za bardzo udany, po wygranych z Ślepsk Malow Suwałki i Cuprum Lubin nadszedł czas na mecz z czwartym zespołem ubiegłego roku, czyli Skrą Bełchatów. Drużyna z Nysy po 2 wygranych setach miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale to ekipa prowadzona przez Joela Banksa zwyciężyła w tym meczu i zainkasowała 2 punkty. W kolejnej kolejce Stal zmierzy się w meczu wyjazdowym z Czarnymi Radom.

BBTS Bielsko-Biała zacznie częściej punktować

BBTS Bielsko-Biała jest beniaminkiem w tym sezonie plus ligi, i po dwóch kolejkach i dwóch przegranych meczach zajmował przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Bielska-Białej okazje na pierwsze ligowe punkty miała w poniedziałek, w hali pod dębowcem gdzie podejmowała Czarnych Radom. Po 5 setach to zespół prowadzony przez Harry’ego Brokkinga zainkasował dwa punkty, i w ten sposób przesunął się z 15 na 14 miejsce w tabeli. Kolejny mecz BBTS rozegra z Mistrzem Polski już w czwartek o godzinie 17:30 w hali Azoty.

Wyniki 3. Kolejki:

• Luk Lublin — Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 22:25, 26:24, 15:25) MVP: Stephen Boyer
  • Projekt Warszawa — Barkom Każany Lwów 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:3) MVP: Igor Grobelny
  • Indykpol AZS Olsztyn — GKS Katowice 3:0 (28:26, 25:19, 25:21) MVP: Karol Butryn
  • Aluron CMC Warta Zawiercie — Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25) MVP: Bartosz Kwolek
  • Asseco Resovia Rzeszów — Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (27,29, 25:20, 25:13, 25:22) MVP: Jakub Kochanowski
  • PSG Stal Nysa — PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 8:15) MVP: Mateusz Bieniek
  • BBTS Bielsko-Biała — Cerrard Enea Czarni Radom 3:2 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 15:13) MVP: Jake Hanes

Autor: Maciej