Leicester ma nowego trenera. Jednak nie Graham Potter

W ostatnich 24 godzinach wydarzyła się rzecz niesłychana. Popularny Fabrizio Romano jeszcze w środkowy poranek informował o bliskiej finalizacji rozmów Leicester i Grahama Pottera. Angielski szkoleniowiec miał być o krok od powrotu do pracy, jednak… Nagle temat zniknął. Inne źródła zaczęły twierdzić, że nowym opiekunem Leicester zostanie Steve Copper, a wspomniany Romano skasował swoje wpisy dotyczące Pottera.

Dziś wiemy już, że to właśnie 44-letni Walijczyk poprowadzi beniaminka Premier League. Z nowym pracodawcą związał się umową do 2027 roku. Będzie to dla niego powrót na ławkę trenerską po ponad półrocznej przerwie. W ostatnich latach awansował z Nottingham Forest, a następnie zdołał utrzymać drużynę w angielskiej elicie. Sezon 2023/24 zwiastował jednak trudną walkę o zachowanie ligowego bytu, a działacze w połowie grudnia podjęli decyzję o rozstaniu ze szkoleniowcem. Ostatecznie Nottingham już pod wodzą Nuno Espírito Santo zdołało wybronić się przed degradacją do Championship.

Cooper przejmuje stery Leicester

REKLAMA

Cieszymy się, że możemy powitać Steve’a w Leicester City. Jego wizja drużyny, w tym zdolność do rozwijania zawodników i wdrażania dynamicznego stylu gry, jest bardzo zbieżna z naszymi aspiracjami wobec klubu. Jako lider ma zdolność do budowania silnych relacji, które zostały stworzone między naszymi fanami a naszą drużyną, wzmacniając więź, która będzie miała kluczowe znaczenie dla przywrócenia klubu do Premier League – przyznał prezes LCFC Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

44-latek w przeszłości prowadził młode drużyny Liverpoolu oraz reprezentację Anglii U-17 (z którą zdobył mistrzostwo świata w 2017 roku). W latach 2019 – 2021 był trenerem Swansea City, a następnie przez dwa lata pełnił funkcję szkoleniowca Nottingham Forrest. Dlaczego to właśnie Cooper, a nie Graham Potter ostatecznie przejmuje stery Leicester? Rozwiązania są dwa. Fabrizio Romano pośpieszył się ze swoją informacją, albo rozmowy z byłym opiekunem Brighton nagle załamały się. Niezależnie od tego, działacze Lisów wybrali i ogłosili następcę Enzo Mareski.

Jestem naprawdę podekscytowany i dumny, że zostałem mianowany trenerem pierwszej drużyny Leicester City. To fantastyczny klub z bogatą historią i zagorzałymi kibicami. Jestem podekscytowany możliwością pracy z tak utalentowaną drużyną i nie mogę się doczekać wyzwania, jakim jest realizacja naszych wspólnych ambicji w Premier League – stwierdził Steve Cooper.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ