Lautaro Martinez podjął decyzję. Argentyńczyk nie chce „myśleć portfelem” 

Lautaro Martinez zdecydował się kontynuować swoją karierę w Interze. Argentyński napastnik podpisze nową umową z mediolańskim klubem, która będzie obowiązywała do 2029 roku. Jak informuje Gianluca Di Marzio, jeden z najlepszych piłkarzy Serie A otrzyma około 9 mln euro za sezon gry.

źródło: Gianluca Di Marzio – X

Wspomniany Di Marzio zauważa, że podczas wczorajszego spotkania agenta zawodnika z zarządem Interu omawiano przyszłość 26-latka. Działacze jasno przedstawili swoją propozycję, ostrzegając, że nie będą jej poprawiać. Jeszcze dziś rano La Gazzetta dello Sport przekonywała jednak, że Lautaro Martinez oczekuje więcej niż proponuje mu dotychczasowy pracodawca. Argentyńczyk miał domagać się około 12 mln euro za sezon. Propozycja Interu sięgała 9 mln euro stałej pensji i kolejnego miliona euro w formie dodatków. Gianluca Di Marzio jest przekonany, że dalsza współpraca Lautaro Martineza z Interem jest przesądzona i nie będzie już prób przekonania drugiej strony do zmiany warunków współpracy. 26-latek miał zaniechać negocjowania wyższych stawek, deklarując chęć zapisania się w historii Nerazzurrich. Podobno to właśnie piłkarz interweniował u swojego agenta, by zaniechał dalszych rozmów i przyjął propozycję klubu.

REKLAMA

Lautaro nie myśli o pieniądzach? No prawie…

Lautaro Martinez w sezonie 2023/24 zdobył łącznie 27 goli w barwach Interu. Jego dorobek w mediolańskim klubie to obecnie 129 trafień. W całej historii Nerazzurrich tylko 6 zawodników osiągnęło lepszy dorobek strzelecki. Kibice otrzymują sugestie, że czołowy piłkarz Serie A nie myśli portfelem i nawet jeśli nie zostały spełnione jego pierwotne oczekiwania i tak nie opuści Interu. Sytuacja jest ładnie sprzedawana w mediach, jednak Argentyńczyk najprawdopodobniej został postawiony pod ścianą i nie miał innego wyboru. Mógł zaakceptować warunki umowy przedstawiane przez Inter lub nie podpisywać nowej umowy. Najwyraźniej wybrał dalsze występy w Mediolanie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,067FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ