Kapitan zostaje w Atletico. Drastyczna obniżka pensji legendy

32-letni Koke pozostanie zawodnikiem Atletico Madryt przynajmniej do końca czerwca 2025 roku. Los Rojiblancos oficjalnie ogłosili przedłużenie współpracy z kapitanem drużyny. Co ciekawe, według doniesień marca.com, 70-krotny reprezentant Hiszpanii zgodził się na drastyczną obniżkę pensji.

Koke zostaje w klubie, którego jest legendą

Dotychczasowy dorobek 32-latka w Atletico Madryt to 625 występów. Żaden inny zawodnik w historii Materacy nie rozegrał więcej niż 500 spotkań. Co więcej, pomocnik nie zamierzał stawiać wygórowanych oczekiwań pracodawcy, z którym jest związany od początku kariery. Marca informuje, że Koke mógł liczyć dotychczas na pensję rzędu 8 mln euro netto za sezon. Zgodnie z nową umową, zarobi… 3 mln euro netto. Jednocześnie, Atletico zwiąże się z zawodnikiem jedynie na jeden sezon, a jeśli obie strony będą zainteresowane, pod jego koniec przedyskutują ewentualne przedłużenie współpracy.

REKLAMA

Miałem wiele okazji, by opuścić to miejsce, mój dom, ale nie chciałem tego. Jak mógłbym odejść w najlepszym momencie, kiedy cieszysz się tym najbardziej. Chociaż musisz być obecny w najtrudniejszych momentach, musisz także wiedzieć, jak cieszyć się tymi dobrymi. To ogromna duma być kapitanem Atletico w tym pięknym okresie. Byłem w stanie odwdzięczyć się Miguelowi Ángelowi Gilowi i klubowi za wielki wysiłek, jaki podjęli dla mnie, gdy byłem kadetem. Pamiętam moich kolegów z drużyny, Gabiego, Juanfrana, Godína, Simeone, ludzi… Chcę wrócić na Neptuno razem z kibicami. Osiągnęliśmy dobre porozumienie dla obu stron, aby móc tu zostać praktycznie do dnia, w którym będę mógł przejść na emeryturę. Atleti to moje życie – stwierdził sam zainteresowany.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ