Jan Bednarek z kolejnym golem dla Southampton!

Na St. Mary’s Stadium Southampton właśnie podejmuje Arsenal. Po pierwszej połowie Święci prowadzą 1:0, a jedynego gola strzelił Jan Bednarek.

Pod koniec pierwszej połowy Southampton miało serię kilku stałych fragmentów gry z rzędu. Wiemy, jak dobrze dorzuca piłkę James Ward-Prowse, ale akurat dziś to nie on asystował naszemu rodakowi. Po centrze Anglika Kanonierzy chwilowo zażegnali niebezpieczeństwo, ale po ponownym wstrzeleniu piłki w pole karne najlepiej odnalazł się Jan Bednarek, który strzałem lewą nogą z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Dla Polaka to już czwarte trafienie w obecnym sezonie, co jest jego najlepszym wynikiem po transferze do Anglii. Były piłkarz Lecha Poznań w tych rozgrywkach z większą łatwością potrafi wypracować sobie pozycję i częściej dochodzi do strzałów, a to przekłada się na liczbę strzelonych goli. Strzelał już gole z Leicester, West Hamem i Brentford. Mało który środkowy obrońca może się równać z reprezentantem Polski pod tym względem. Trafienie z Arsenalem było 7. w karierze Bednarka na brytyjskiej ziemi. To rekordowa liczba bramek strzelonych przez polskiego zawodnika w Premier League.