Iga Świątek dała lekcję tenisa 11 lat starszej rywalce

7 – tyle gemów w dwóch ostatnich pojedynkach przeciwko Idze Świątek zdołała wywalczyć Sorana Cirstea. 34-letnia Rumunka w lutowym turnieju w Dosze przegrała 1:6, 1:6. W dzisiejszym spotkaniu 1/16 finału Mutua Madrid Open zdecydowaną faworytką również była liderka światowego rankingu.

Dominacja od początku do końca

Rumuńsko-polskie starcie rozpoczęło się od… Trzech przełamań serwisu Cirstei. Iga Świątek po raz czternasty w 2024 roku wygrała seta, tracąc ledwie jednego gema, co ciekawe — po raz trzeci przeciwko Soranie. Totalna dominacja, a uprzedzając fakty, ta statystyka jeszcze w tym pojedynku zostanie poprawiona… Rumunka mogła pocieszać się, że zdołała w końcówce seta przełamać podanie Polki, jednak marne to pocieszenie, skoro wszystkie pozostałe gemy padały łupem Igi Świątek. 40 minut, pewne zwycięstwo i krok bliżej pojedynku przeciwko wygranej ze starcia Azarenka — Sorribes Tormo. Oczywiście, powinniśmy docenić próby podejmowane przez rywalkę Igi, jednak siedem obronionych break-pointów nie jest wybitnym wynikiem, skoro cztery inne kończą się sukcesem przeciwniczki. Świątek radziła sobie zbyt pewnie, by Cirstea mogła pozwolić sobie na coś więcej niż pojedyncze wygrane punkty.

źródło: CANAL+ SPORT w serwisie X

Świątek utrzymywała koncentrację i spokój. Nie przyśpieszała gry, cierpliwie czekała na odpowiedni moment zakończenie akcji. Scenariusz z pierwszego seta powtórzył się, podobnie jak wynik z pojedynku z lutego. Młodsza z tenisistek dała starszej lekcję tenisa, dominując od pierwszej do ostatniej piłki.

Świątek — Cirstea 2:0 (6:1, 6:1)