Gumny z premierowym trafieniem, dublet Ondreja Dudy, szaleństwo w Augsburgu

Augsburg 2:3 FC Koln

Dużo polskich (i ekstraklasowych) akcentów tego wieczoru w Bundeslidze. W ramach 23. kolejki Bundesligi 20/21 FC Augsburg mierzył się na własnym boisku z FC Koln. Widowisko okazało się absolutnym rollercoasterem emocji, w którym brały udział dobrze nam znane twarze…

Jonas Hector, Ondrej Duda, FC Koln.

Ostatnio pisaliśmy o Jonasie Hectorze, który zapewnił FC Köln bardzo ważną wygraną z Lipskiem. Dzisiaj piłkarze z Kolonii mierzyli się z kolei z Augsburgiem. Już do przerwy prowadzili… 3:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla FC Köln (Augsburg 2:3 Köln).

Wow! Drużyna, która jeszcze nie tak dawno wydawała się być na straconej pozycji, nagle zmieniła zasady gry i stała się bardzo poważnym kandydatem do pozostania w Bundeslidze. Fakt, druga połowa była dużo słabsza w ich wykonaniu, ale liczą się 3 punkty. W dzisiejszym spotkaniu show dał m.in. Ondrej Duda, były piłkarz Legii Warszawa. Jego statystyki prezentują się następująco:

• 97’ minut
  • 2 gole (dublet)
  • 7/9 udanych dryblingów
  • 65 kontaktów z piłką
  • MVP, najwyższa ocena 9.1/10 (wg portalu SofaScore)

Rafał Gikiewicz, Robert Gumny, FC Augsburg.

Wyższość byłego ekstraklasowicza musiał uznać m.in. bramkarz gospodarzy, który akurat jest nam wszystkim doskonale znany. Mowa oczywiście o Rafale Gikiewiczu. Niestety, ale Polak nie zaliczy tego występu do udanych. W końcu musiał wyjmować futbolówkę z siatki aż 3 razy.

Natomiast jeśli chodzi o drugiego Polaka w barwach Augsburga, czyli Roberta Gumnego, to wszedł on na murawę jeszcze w pierwszej połowie (42’ minuta) za Frambergera, który dostał od trenera tzw. wędkę. I co? Praktycznie od razu dał impuls. Na początku drugiej części spotkania zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu, która była jednocześnie jego premierowym trafieniem w Bundeslidze. Gumny w liczbach: