Drużyna Kamila Glika w półfinale baraży o powrót do Serie A

W walce o miejsce w półfinałowym barażu o Serie A Benevento Kamila Glika mierzyło się z zespołem Ascoli. Dla Polaka ten mecz był przy okazji powrotem na murawę po dłuższej przerwie. Obrońca 29 marca w meczu eliminacji mistrzostw świata ze Szwecją doznał naciągnięcia drugiego stopnia prawego ścięgna podkolanowego i do tej pory dochodził do siebie.

Błyskawiczne przeciwzaklęcie

Drużyna czarowników już od pierwszych minut została zagoniona przez I Picchi do swojego kotła. To Ascoli dłużej utrzymywało się przy piłce oraz częściej stwarzało zagrożenie pod bramką przeciwnika. Sprawiało to, że obrona Benevento z Glikiem w szeregach musiała cały czas być skoncentrowana. Jeden błąd mógłby ją kosztować zbyt wiele.

REKLAMA
źródło: twitter/bncalcio

Jak nierzadko w futbolu bywa, zespół dominujący nie zawsze przekłada swoją pracę na zbieranie dorodnych owoców. Bardziej wycofanym podopiecznym Fabio Caserta wystarczyła jedna porządna kontra do otwarcia wyniku. Szybkie wyprowadzenie, dokładne dośrodkowanie Edoardo Masciangelo i zabójcze wykończenie Gianluci Lapaduli wprowadziło w euforię sympatyków żółto czerwonych.

Solidna gra

Po Gliku trudno było zauważyć, że miał jakiś dłuższy rozbrat z graniem. Dobrze radził sobie w pojedynkach i z kasowaniem groźnych piłek. Aczkolwiek nie był najjaśniej wyróżniającym się punktem defensywy swojego zespołu. Dodatkowo można się lekko przyczepić, że nie dogrywał futbolówki z zadowalającą celnością.

Co najważniejsze wraz z kolegami zamknął wiele opcji rywalom, którym brakowało pomysłów na przeforsowanie się pod bramkę strzeżoną przez Alberto Paleariego. Szarże Ascoli często kończyły się stratami. Nie mieli łatwo, ponieważ Benevento w dużej mierze nastawiło się na zachowanie korzystnego rezultatu i nie było aktywne w ataku. Dosadnie o tym świadczy brak oddanych strzałów w drugiej połowie. Jednakże takie podejście wystarczyło, aby awansować dalej. W półfinale baraży ich rywalem będzie Pisa.

źródło: twitter/bncalcio
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ