Dominacja! Kapitalna seria Igi Świątek na kortach Roland Garrosa

9 czerwca 2021 roku Iga Świątek przegrała w dwóch setach (4:6, 4:6) z Marią Sakkari. Polska tenisistka pożegnała się wówczas z French Open na poziomie ćwierćfinału. Przez kolejne niemalże 3 lata Iga… Nie przegrała ani jednego pojedynku na kortach Roland-Garrosa! Po wygranych turniejach w 2022 i 2023 roku, dziś zmiażdżyła Leolię Jeanjean oddając rywalce ledwie 3 gemy.

Rywalizacja z kwalifikantką nie miała większej historii

28-letnia Francuzka bardzo słabo returnowała i nie radziła sobie z forhendem liderki rankingu WTA. Po stronie Jeanjean nie widzieliśmy tak naprawdę żadnych argumentów, którymi mogłaby zagrozić dominacji Igi. Świątek nie dała rywalce żadnej nadziei, notując awans do 2. rundy w 60 minut. Starcie absolutnie jednostronne, bez żadnej historii.

Skrót spotkania, źródło Eurosport YT

Trzykrotna zwyciężczyni French Open w całej swojej dotychczasowej karierze jedynie dwukrotnie przegrała singlowe spotkania Roland Garrosa i wydaje się, że w tym roku ponownie celuje w zdobycie trofeum. Rekordzistką turnieju jest obecnie Chris Evert, która w przeszłości siedmiokrotnie wygrywała French Open. 22-letnia Polka ma już na swoim koncie 3 zwycięstwa we francuskim turnieju Wielkiego Szlema. Jak podaje serwis OptaAce, 15 kolejne zwycięstwo Igi Świątek na kortach Roland Garrosa to najlepszy tego typu wynik od 14 lat, gdy 24 kolejne wygrane pojedynki zanotowała Justine Henin. Obserwując formę Polki, nie będziemy zdziwieni, gdy zapoluje na kolejny niesamowity rekord.