Diego Simeone potwierdza 2 transfery Atletico. Kolejny będzie z LaLigi?

Czysto formalnie, Atletico Madryt nie ogłosiło jeszcze żadnego letniego transferu. Medialne spekulacje postanowił jednak uciąć Diego Simeone, który w rozmowie z Cope potwierdził dwa wzmocnienia. Do drużyny dołączą Caglar Söyüncü, któremu kończy się umowa z Leicester oraz Urugwajczyk Santiago Mouriño z Racing Club. To jednak nie koniec transferowej ofensywy „Materacy”.

REKLAMA

Wspomniany Söyüncü łączony był z Atletico od wielu miesięcy

27-letni turecki obrońca dopiero w końcówce sezonu Premier League zaczął dostawać szanse gry, jednak nie udało mu się pomóc drużynie w walce o ligowy byt. Leicester spadło, a Turek przenosi się do Madrytu. Santiago Mouriño to z kolei 21-letni defensor Racing Club, który nie może pochwalić się bogatym CV. Nie grał nigdy w seniorskiej ani nawet młodzieżowych kadrach Urugwaju. Jego wycena rynkowa to ledwie pół miliona euro. Trudno dziś przypuszczać, by traktowany był jako wzmocnienie pierwszego składu, a przynajmniej takie rozwiązanie byłoby sporym zaskoczeniem. Nie jest wykluczone, że Simeone przyjrzy się obrońcy podczas zgrupowania przed sezonem, a następnie zadecyduje czy włączyć go do kadry czy też od razy wypożyczyć do klubu, w którym mógłby liczyć na regularną grę.

Zdecydowanie poważniejszą rolę w zespole miałby odgrywać Kang-in Lee

Jak donosi dziennikarz Enric Canyellas, Atletico chce zawalczyć o transfer Koreańczyka, który w sezonie 2022/23 uzbierał 6 trafień i 6 asyst na boiskach LaLigi. Mallorca miałaaby za niego otrzymać 15 milionów euro oraz Rodrigo Riquelme. 23-letni Hiszpan był ostatnio wypożyczony do Girony, w której zaliczył 4 gole i 4 ostatnie podania. Tego typu transakcje „łączone” są jednak skomplikowane i często nie udaje się ich sfinalizować. Dziennikarz wskazuje jednak, że oferta została już złożona, a Mallorca w tym momencie analizuje jak się do niej odnieść. Według nieoficjalnych doniesień, Koreańczyk miał mieć ustaloną cenę dla potencjalnych zainteresowanych ustaloną na 30 milionów euro. Wspomniany Riquelme wyceniany jest na 10 milionów euro – pytanie czy propozycja jest ostateczna, czy też strony są gotowe na negocjacje.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ