Dawid Kubacki zwycięża z ogromną przewagą w Titisee-Neustadt!

Dawid Kubacki z przewagą 25,7 pkt. wygrał niedzielne zmagania indywidualne w Titisee-Neustadt. Na podium stanęli także Anze Lanisek i Stefan Kraft. Świetny konkurs zaliczyli również pozostali Polacy. W czołowej dziesiątce znaleźli się Kamil Stoch i tuż za podium Piotr Żyła, a Paweł Wąsek był 11.

REKLAMA

Wiatr znów utrudniał rywalizacje

W rozegranych przed konkursem kwalifikacjach, które zwyciężył Dawid Kubacki, warunki wietrzne były sprawiedliwe dla wszystkich. Mogło się wydawać, że w konkursie będzie podobnie. Niestety dla rywalizacji już po kilku próbach wiatr wzmógł się i kilku skoczków trafiło na silne podmuchy w plecy, dochodzące nawet do 1,5 m/s. Po chwili warunki ustabilizowały się i tylko momentami były silniejsze, co jednak nie przeszkadzało czołówce osiągać dalekie odległości. Najlepiej jednak poradził sobie Kubacki. I to jak! Skoczył 139,5 metra i odleciał rywalom na aż 12,6 pkt. Drugi był Halvor Egner Granerud, a na trzeciej pozycji plasował się Anze Lanisek. Bardzo dobrze spisali się inni nasi reprezentanci. Piotr Żyła na półmetku rywalizacji był 5., Kamil Stoch siódmy, a Paweł Wąsek zajmował 12. lokatę. Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Tomasz Pilch, ale również niespodziewanie Marius Lindvik czy 10. w klasyfikacji Pucharu Świata – Daniel Tschofenig.

źródło: twitter/Eurosport_PL

Linie lotnicze Dawid Kubacki

Pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były niewielkie straty punktowe (z wyjątkiem Kubackiego), co zwiastowało emocjonującą rywalizację zarówno o miejsca na podium, jak i o Top 10. Trzeba przyznać, że finałowa odsłona na zawiodła pokładanych oczekiwań. Aura pozwoliła na rozgranie sprawiedliwego i trzymającego w napięciu widowiska. Jednak bezapelacyjnie najlepszy w niedzielę był Dawid Kubacki, który drugiego Anze Laniska wyprzedził aż o 25,7 pkt. Na najniższym stopniu podium wylądował Stefan Kraft. Bardzo dobry konkurs zaliczyli również pozostali Polacy. Paweł Wąsek awansował na 11. pozycję, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Najlepszy wynik zaliczył również Kamil Stoch, który ostatecznie ukończył konkurs na 8. pozycji. Piotr Żyła skoczył bardzo dobrze, ale wystarczyło mu to tylko do 4. miejsca.

źródło: twitter/ Eurosport_PL

Za tydzień karawana Pucharu Świata przeniesie się do Szwajcarii, gdzie na skoczni w Engelbergu zostaną rozegrane ostatnie zawody przed świętami, a zarazem przed Turniejem Czterech Skoczni.

Pełne wyniki wszystkich Polaków:

1. Dawid Kubacki – 139,5 m i 143 m

4. Piotr Żyła – 131,5 m i 137 m

8. Kamil Stoch – 133 m i 136 m

11. Paweł Wąsek – 133 m i 132,5

43. Jakub Wolny – 117 m

REKLAMA

45. Aleksander Zniszczoł – 113

50. Tomasz Pilch – 112 m

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ