Chelsea dopina „darmowy” transfer środkowego obrońcy

The Blues jak zwykle nie próżnują na rynku transferowym. Dopiero co sezon się zakończył, a klub już szuka wzmocnień. Jak informuje Fabrizio Romano, Chelsea jest już blisko dopięcia przenosin Tosina Adarabioyo z Fulham na Stamford Bridge.

Tosinowi Adarabioyo wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt z Fulham

26-latek nie chciał kontynuować współpracy z obecnym pracodawcą. Najwyraźniej uważa, że jest gotowy na kolejny krok w swojej karierze, a ma być to transfer do jeszcze lepszego klubu. Według doniesień Fabrizio Romano, Anglik w ostatnich tygodniach negocjował z Newcastle, natomiast niedawno do gry włączyła się Chelsea, która zdołała przekonać zawodnika o wiele szybciej. Wygasający kontrakt z Fulham oznacza oczywiście, że za Tosina Adarabioyo nie będzie trzeba płacić kwoty odstępnego. Jedynym kosztem jest więc pensja zawodnika oraz premia za podpis, która w takich przypadkach często jest wyższa niż wówczas, gdy w transferze partycypuje jeszcze aktualny klub piłkarza.

REKLAMA

Czy Chelsea potrzebuje Adarabioyo?

To transfer, który nie jest typowy dla Chelsea dowodzonej przez Todda Boehly’ego. The Blues w ostatnich okienkach transferowych przyzwyczaili nas do wydawania sporej sumy pieniędzy na piłkarzy bardzo młodych, perspektywicznych, ale na których rozwój trzeba jeszcze poczekać i dołożyć sporo od siebie, aby ich potencjał został wykorzystany. Tosin Adarabioyo ma dopiero 26 lat, natomiast jego dotychczasowa kariera sugeruje, że nigdy nie będzie stoperem z najwyższej półki, a takich graczy dotychczas szukała Chelsea.

Po odejściu Thiago Silvy Chelsea ma obecnie czterech środkowych obrońców w kadrze – Axela Disasiego, Benoita Badiashile’a, Levi Colwilla oraz Trevoha Chalobaha. Ten ostatni jest jednak łączony ze sprzedażą (ponieważ jest wychowankiem, a Chelsea ma problemy z PSR), więc sprowadzenie Tosina Adarabioyo bez sumy odstępnego może mieć na celu zastąpienie Chalobaha. Nie możemy także wykluczyć, że jeszcze w tym okienku na Stamford Bridge pojawi się kolejny środkowy obrońca, już o statusie gracza klasy światowej.

***

Po więcej informacji o Premier League zapraszamy na grupę Kick & Rush – wszystko o lidze angielskiej

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ