Cavani blisko nowego klubu. Podpisze czteromiesięczny kontrakt?

Edinson Cavani od miesiąca pozostawał wolnym zawodnikiem po tym jak wygasł jego kontrakt z Manchesterem United. W mediach pojawiało się wiele plotek łączących Urugwajczyka z rozpoznawalnymi europejskimi markami. Jak się jednak okazuje, Cavani zdecydował się na opuszczenie Starego Kontynentu. Jego nowym klubem ma zostać Boca Juniors, z którym podpisze kontrakt na jedynie 4 miesiące. Wszystko oczywiście po to, aby wywalczyć sobie miejsce w kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

O przenosinach do Boca Juniors jako pierwszy napisał urugwajski dziennikarz Jonathan Pinasco

Urugwajski napastnik nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Bardzo dużo mówiło się o kierunku hiszpańskim. Wśród zainteresowanych mieli być Real Sociedad, Real Betis, Villarreal czy Sevilla. To tylko część klubów, bowiem zakontraktowanie byłego napastnika Manchesteru United rozważali niemal wszyscy. W ostatnim czasie nie dostawaliśmy jednak żadnych informacji co do wyboru nowego klubu.

REKLAMA

Według Pinasco Cavani ma podpisać z Boca Juniors kontrakt tylko na 4 miesiące. Głównym powodem tak krótkiej umowy są oczywiście zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Cavani chce mieć pewność występów w klubie, aby wywalczyć sobie miejsce w kadrze Urugwaju na turniej. Potrzebuje on przede wszystkim regularnej gry, aby nie zostać skreślonym przez selekcjonera, którym jest Diego Alonso. Boca Juniors może mu takową zapewnić, a reszta będzie zależała już od samego zawodnika. Na pewno będzie musiał zaprezentować lepszą formę strzelecką, aniżeli w ostatnim sezonie w Anglii.

Cavani musi zacisnąć zęby i wziąć się do roboty

Powołania na mundial nie otrzyma on za samo nazwisko. Oczywiście wciąż jest to napastnik ceniony w piłkarskim świecie, ale nie można zapominać, że ma już 35 lat. Ostatniego sezonu nie może na pewno zaliczyć do najbardziej udanych. Wystąpił w 20 spotkaniach, podczas których zdobył 2 bramki i zanotował 1 asystę. To trochę mało, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że grał w jednej z najlepszej lig na świecie.

Liga Argentyńska będzie wymagać od niego trochę mniej, ale też nie należy jej lekceważyć. Wciąż jest to jedna z najlepszych lig piłkarskich w Ameryce Południowej. Boca Juniors odpadło już z Copa Libertadores i teraz głównym celem jest walka o mistrzostwo Argentyny. Przy tym warto wspomnieć, że argentyńska Primera Division gra systemem wiosna-jesień. Oznacza to, że zakończy ona swoje rozgrywki przed startem Mistrzostw Świata w Katarze. Jest to dodatkowy argument pokazujący słuszność krótkoterminowej umowy. Cavani będzie miał szansę regularnej gry, a Boca Juniors wzmocni się w walce o mistrzostwo bardzo doświadczonym zawodnikiem. Najprawdopodobniej dopiero po Mundialu poznamy decyzję Urugwajczyka co do jego przyszłości.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ