Barcelona doszła do porozumienia w sprawie transferu obrońcy

Jak informuje hiszpański dziennikarz Gerard Romero, FC Barcelona postawiła kolejny krok w kierunku pozyskania nowego obrońcy. Mowa tu o 31-letnim defensorze Athletic Club, Inigo Martinezie. Klub z Katalonii miał już osiągnąć pełne porozumienie z piłkarzem i jego otoczeniem, pozostaje jedynie czekać na zwolnienie się miejsca w kadrze Blaugrany.

REKLAMA

Barcelona już od dłuższego czasu spogląda w kierunku reprezentanta Hiszpanii

O zainteresowaniu Inigo Martinezem ze strony FC Barcelony wspominaliśmy chociażby po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery przez Gerarda Pique. Kiedy wiadomo było już, że legenda Barcy nie zagra w kolejnej części sezonu, dużo mówiło się o przeprowadzeniu transferu Martineza w zimowym okienku. Chodziło o podpisanie umowy, na mocy której defensor Bilbao po zakończeniu rozgrywek i wygaśnięciu aktualnego kontraktu dołączyłby do ekipy Dumy Katalonii. To się nie udało, ale władze zespołu z Camp Nou nie rezygnują z opcji pozyskania Martineza za darmo latem tego roku.

Można powiedzieć, że sytuacja ta bardzo przypomina próby poszukiwania wzmocnień z zeszłego roku. Barcelona prowadziła wtedy bardzo podobne rozmowy z takimi zawodnikami jak Andreas Christensen, Marcos Alonso, czy Franck Kessie, dogadując warunki przyszłych umów na długo przed właściwymi transferami. I podobnie jak w przypadku ww. graczy, pozyskanie Inigo Martineza przez Barcelonę będzie uzależnione przede wszystkim od liczby dostępnych miejsc na klubowej liście płac. Jeśli Blaugrana będzie w stanie spełnić rygorystyczne warunki finansowego fair play, najprawdopodobniej skorzysta z możliwości podpisania kontraktu z Martinezem, będącym od lipca wolnym zawodnikiem.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ