AZ Alkmaar wyrzucił trenera… po wygranym meczu

Były asystent Johna van den Broma — Pascal Jansen został zwolniony z funkcji szkoleniowca AZ Alkmaar. 50-letni trener prowadził holenderski zespół od 2020 roku, jednak w ostatnim czasie poległ w Lidze Konferencji Europy (m.in. przegrywając z Legią Warszawa), co spotkało się ze sporą krytyką. W Eredivisie Alkmaar radzi sobie ze zmiennym szczęściem — obecnie zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Wydaje się, że taki rezultat odpowiada potencjałowi drużyny. Jak się okazuje, Jansena pogrążyło… zwycięstwo w meczu 1/8 finału KNVB Beker.

źródło: AZ w serwisie X

AZ Alkmaar pokonał wczoraj ekipę Quick Boys po serii rzutów karnych

Zwycięzców się nie sądzi? Działacze holenderskiego klubu najwyraźniej nie są zwolennikami tej teorii. Bliska kompromitacja z amatorskim rywalem sprawiła, że podjęto decyzję o zwolnieniu Pascala Jansena. Jego następcą został 39-letni Maarten Martens, więc zachowana została praktyka zastępowania trenera jego asystentem. Nic nie dał fakt, że Jansen pracował w klubie od ponad 3 lat. Działacze już wcześniej mieli wątpliwości względem jego pracy, a wymęczona wygrana w Pucharze Holandii przesądziła jego los.

REKLAMA

Dyrektor sportowy AZ Alkmaar — Max Huiberts przyznał, że wielokrotnie rozmawiano o zmianie trenera, jednak za każdym razem odpuszczano radykalne kroki. Wygrany, ale rozczarowujący występ w spotkaniu z amatorskim rywalem przelał czarę goryczy.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ