Ángel Di María wybrał nowy klub. Spełni wielkie marzenie

Ángel Di María podjął decyzję w kwestii swojej przyszłości. Jak donosi Fernando Urbano z abola.pt 36-letni Argentyńczyk najbliższe pół roku spędzi w Rosario Central, klubie w którym rozpoczynał karierę. Rodzina Di Marii przeniesie się jednak do USA, gdzie Ángel trafi z początkiem 2025 roku, by zagrać u boku Leo Messiego w Interze Miami.

Transfer mimo wszystko

Argentyńczyk zaplanował powrót do Rosario już przed rokiem. W międzyczasie jego rodzina otrzymywała pogróżki, co miało zmusić skrzydłowego do zmiany planów. Di Maria dostał jasny sygnał – jeśli wróci do ojczyzny, jego bliskim grozić będzie wielkie niebezpieczeństwo. 36-latek traktował jednak ponownie występy dla Rosario Central jako swoje wielkie marzenie, z którego nie może zrezygnować. Jeszcze w marcu miał poinformować argentyński klub, że rezygnuje ze swojego pomysłu, ale w ostatnim czasie zdecydował się wrócić do pierwotnej koncepcji.

REKLAMA

W decyzji Di Marii kluczową rolę odegrały także dwie kwestie. Według doniesień abola.pt argentyńska policja złożyła zawodnikowi gwarancje bezpieczeństwa. Lider gangu narkotykowego, który zastraszał rodzinę zawodnika został zatrzymany, a obiekty treningowe Rosario będą ochraniane przez wykwalifikowane służby. Di Maria zdecydował, że przez najbliższe pół roku pozostanie sam w Argentynie i zamieszka w stolicy Buenos Aires, 300 kilometrów od Rosario, podczas gdy jego żona i córki przyniosą się do Miami. Argentyńska policja gwarantuje, że reprezentant kraju będzie bezpieczny po powrocie do ojczyzny.

Di Maria z jasnym planem na przyszłość

Drugi powód półrocznego angażu 36-latka w Rosario Central jest zdecydowanie mniej szlachetny. Ángel Di María chciałby dołączyć do Leo Messiego w Interze Miami, jednak amerykański klub miałby problem z pokryciem pensji kolejnego gwiazdora. Księgowi mają przed sobą pół roku, by znaleźć sposób na utrzymanie m.in. Messiego, Suareza i Di Marii. Co ciekawe, o takim rozwiązaniu podobno oficjalnie nic jeszcze nie wiedzą władze Benfiki, które w następnym tygodniu spotkają się z zawodnikiem by umówić kwestię jego przeszłości. Jeśli wierzyć abola.pt, będzie to jedynie rozmowa pożegnalna, a Di Maria podjął już decyzję. Wkrótce spełni dwa marzenia. Wróci do swojego pierwszego klubu, a następnie zakończy karierę u boku Leo Messiego.

Sourceabola.pt
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ