Amerykanie przejmują Herthę Berlin! Są właścicielami kilku znanych klubów

„Bajeczny” projekt Herthy Berling pod wodzą Larsa Windhorsta dobiega końca. Wszyscy doskonale pamiętamy szumne zapowiedzi budowy nowej europejskiej potęgi, której pierwszym etapem miało być… sprowadzenie Krzysztofa Piątka. Zamiast wielkich sukcesów widzieliśmy jednak niewiarygodne marnowanie pieniędzy i walkę o utrzymanie w Bundeslidze. Windhorst zmęczony fatalnymi efektami inwestowania potężnych środków finansowych, szukał osób, która uratują go z fatalnej sytuacji. Takowe znalazły się w USA. Akcje klubu odkupiła od niego amerykańska firma 777 Partners.

REKLAMA

Kim są nowi inwestorzy?

777 Partners są właścicielami klubu Genoa, który w 2021 roku mieli zakupić za 175 milionów dolarów. Jednocześnie posiadają 100% akcji francuskiego Red Star FC, a także pakiety większościowe Standardu Liege czy Vasco da Gama. Należy do nich także 12% akcji Sevilli. Mówimy więc o firmie mającej doświadczenie w zarządzaniu klubami. Trudno jednak oczekiwać, że Hertha otrzyma szansę spektakularnych wzmocnień. W żadnym z wymienionych klubów nie inwestowano potężnych środków w sprowadzanie wielkich gwiazd futbolu.

źródło: twitter/CIESsportsintel

Windhorst od kilku dni informował o znalezieniu inwestora, który przejmie jego akcje. W 2019 roku zapłacił za nie 374 miliony euro. Jesteśmy jednak przekonani, że obecnie zarobi za ich sprzedaż zdecydowanie mniejszą kwotę. Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez Kickera, nowi włodarze klubu skupią się na budowie nowego stadionu dla klubu, bowiem Winhorst stawiał to jako jeden z elementów negocjacji. Niemieckie media wskazywały kilka znanych firm, które miały zainwestować w Herthę, ale okazało się, że żaden ze strzałów nie był celny.

777 Partners to mimo wszystko zagadka

Odważnie działają na rynku klubowym, a zarazem żaden z posiadanych przez nich zespołów nie odnosi spektakularnych sukcesów. Są inwestorami, których zadaniem nie jest pompowanie w klub kosmicznych pieniędzy, ale sprawienie, by potrafił na siebie zarabiać i generował zyski. To nie jest sytuacja jak z PSG czy Manchesterem City, gdzie włodarze nie przejmują się opłacalnością wydatków. 777 Partners mają sprawić, że Hertha będzie dobrze funkcjonującym, samowystarczalnym klubem. Bez fajerwerków, ale we właściwą stronę.

Sourcerbb24.de
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,520FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ