11 bramek! Koncert Bayernu z małym zgrzytem

Allianz Arena we wtorkowy wieczór stała się areną festiwalu strzeleckiego Bayernu Monachium. Kibice obejrzeli tego dnia 11 bramek, 3 rzuty karne oraz 3 nieuznane gole.

Wszystko zgodnie z planem

Bayern, zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, atakował od pierwszego gwizdka. Piłka w siatce zatrzepotała równo po kwadransie gry, lecz trafienie Serge’a Gnabry’ego nie zostało uznane. Analiza VAR wykazała jednak wcześniejsze przewinienie jednego z graczy Dinama. Bawarczycy otrzymali rzut karny, a ten na bramkę pewnie zamienił Harry Kane. Po 33 minutach gry było już 2:0. Serge Gnabry posłał górną piłkę do Jamala Musiali, a ten klatką piersiową zgrał ją do Raphaela Guerreiro, który mocnym strzałem podwyższył rezultat. 38. minuta przyniosła trzecią bramkę, tym razem zdobytą głową przez Michaela Olise po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha.

źródło: CANAL+ SPORT on X

Pękła „dwucyfrówka”

Po pierwszej połowie i miażdżącej przewadze Bayernu Vincent Kompany dał pograć Svenowi Ulreichowi. Inna kwestia, że drobne problemy zdrowotne miał zgłaszać Manuel Neuer i podobno belgijski szkoleniowiec przy takiej przewadze nie chciał ryzykować pogłębieniem urazu weterana. Chyba nikt nie spodziewał się, że z wyniku 3:0 zrobi się 3:2 po zaledwie pięciu minutach drugiej odsłony! Błyskawiczne bramki dla Dinama zdobyli Bruno Petković oraz Takuya Ogiwara.

Bawarczycy nie pozwolili jednak chorwackiemu klubowi rozwinąć skrzydeł i podcięli je już w 57. minucie. Wtedy Harry Kane dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i dobił ją do pustej bramki. W 62. minucie wynik na 5:2 podwyższył Michael Olise. W tej akcji pięknie pograli ze sobą Harry Kane oraz Jamal Musiala, który wystawił futbolówkę właśnie do nowego gracza Bayernu.

Rezultat w 73. minucie z rzutu karnego podwyższył Harry Kane, ale to nie był koniec strzelaniny. Po 77 minutach Anglik miał już 4 bramki na koncie, z czego 3 zdobyte z jedenastek. Wynik w 85. minucie podwyższył Leroy Sane. Dziewiątą bramkę dla Bayernu dołożył Leon Goretzka. Joshua Kimmich dośrodkował „w punkt” więc dla 29-latka to była tylko formalność. Tak na marginesie, piłkarz, który jeszcze niedawno był wypychany z Bawarii i wydawało się, że nie będzie łapać się do kadry meczowej, teraz strzelił gola w Champions League. Dinamo strzelając 2 gole, zaskoczyło Bayern, ale Bawarczycy zmotywowali się jedynie do podkręcenia tempa i udowodnienia swojej wyższości.

Bayern czekają teraz pojedynki ligowe z Werderem Brema (wyjazd) i Bayerem Leverkusen (dom). Następnym rywalem w Lidze Mistrzów będzie Aston Villa. Dinamo Zagrzeb w 2. kolejce ścieżki ligowej Ligi Mistrzów zmierzy się z łatwiejszym rywalem „na papierze”, ponieważ będzie to AS Monaco.

Bayern Monachium — Dinamo Zagrzeb 9:2 (Kane 19′, 58′, 73′, 77′, Guerreiro 33′, Olise 38′, 61′, Sane 85′, Goretzka 90+2′ – Petković 49′, Ogiwara 50′)