6 nieoczywistych piłkarzy, na których może postawić Michał Probierz

Do debiutu Michała Probierza w roli selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski pozostały niewiele ponad 2 tygodnie. Nowy opiekun kadry narodowej ma nie tylko ratować kwalifikacje Euro 2024, ale także odbudować zaufanie względem biało-czerwonych. Kto z zawodników, którzy nie cieszyli się zaufaniem Fernando Santosa, może dostać szansę od Probierza?

Michał Helik

Pod wodzą obecnego selekcjonera rozegrał 101 spotkań – tylko trzech Polaków może pochwalić się lepszym wynikiem. Ostatnio został bohaterem spotkania Huddersfield kontra Coventry – bowiem uratował remis w 90+5 minucie gry. Ze względu na występy „tylko” w Championship od jakiegoś czasu nie był poważnie traktowany w kontekście kadry narodowej, jednak w tym samym czasie powołania otrzymywał Jan Bednarek, który występuje przecież na tym samym poziomie rozgrywkowym. Wydaje się, że Probierz, mając do wyboru obu defensorów, może nawet faworyzować zawodnika, którego zna lepiej. Inna kwestia, że w obecnym sezonie Helik jest po prostu w lepszej formie niż Bednarek.

REKLAMA

Michał Rakoczy

Michał Probierz poprowadził młodzieżówkę w 10 spotkaniach – w 8 z nich wystawił Michała Rakoczego. Co więcej – ten sam szkoleniowiec pozwolił mu zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. W marcu Rakoczy założył nawet opaskę kapitana kadry U-21, a na początku września zaliczył znakomity występ przeciwko Estonii (2 gole i asysta). Jeśli mielibyśmy wskazywać nieoczywistego – a zarazem niezwykle oczywistego kandydata do gry w kadrze seniorskiej, pomocnik Cracovii jest taką opcją. Probierz doskonale zna jego atuty, 21-latek jest w dobrej formie. Oczywiście, możemy dyskutować, czy jest już na poziomie reprezentacyjnym, jednak jeśli oczekujemy odmłodzenia kadry, Rakoczy wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Damian Michalski

Nowy selekcjoner lubi niemiecki futbol, karierę trenerską rozpoczynał przecież od prowadzenia młodzieży SG Wattenscheid 09. Michalski już w poprzednim sezonie wyglądał solidnie na boiskach 2. Bundesligi, obecnie znów zbiera sporo pochwał. Jeśli ktoś miałby dać mu szansę w kadrze narodowej, to właśnie Michał Probierz.

Bartłomiej Kłudka

Probierz regularnie stawiał na niego w młodzieżówce – zagrał w KAŻDYM meczu kadry U-21, jaką obecny selekcjoner poprowadził. Oczywiście, na prawej obronie reprezentacji jest Matty Cash, jednak już taki Tomasz Kędziora nie wydaje się w tym momencie szczególnie lepszą opcją niż zawodnik Zagłębia Lubin. Kłudka raczej nie będzie kandydatem do gry w pierwszej jedenastce kadry, ale już jako zmiennik Casha? Jak najbardziej!

Filip Marchwiński

Podobnie jak wcześniej opisywani zawodnicy, również i on regularnie dostawał od Probierza szanse gry w kadrze młodzieżowej. W obecnym sezonie jest w prawdopodobnie najlepszej formie w karierze. Ma 21 lat, doskonale zdaje sobie sprawę, że zbliża się do zagranicznego transferu. Nie bez powodu sam puszcza oczko w kierunku selekcjonera. Inna kwestia – w jakiej roli widziałby go Michał Probierz? Wątpliwe, by grał jako środkowy napastnik, bo przecież ta rola jest zarezerwowana dla Roberta Lewandowskiego – chyba że selekcjoner zdecyduje się na grę dwoma napastnikami.

Jakub Piotrowski

2 gole z Astaną, trafienia z Beroe oraz Botevem Plovdiv, a ostatnio 2 gole przeciwko Spartakowi Trnava. Piotrowskiemu ostatnio ewidentnie „żre”. Jasne, występuje tylko w lidze bułgarskiej, ale bez wątpienia warto sprawdzić go w kadrze narodowej. Swoją drogą, to niezwykle zadziwiające, że w Bułgarii wyrobił już sobie solidną renomę, a w kadrze narodowej… wciąż nie doczekał się debiutu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,069FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ