Ancelotti: Nie spodziewaliśmy się, że strzeli gola z tej pozycji

Po zakończonym wczoraj meczu Realu Madryt przeciwko Manchesterowi City (3:3), wywiadu dla telewizji Movistar+ udzielili Carlo Ancelotti oraz Pep Guardiola. Szkoleniowiec Królewskich stwierdził między innymi, że jego zespół przez 60 minut grał dobrze. Trener Obywateli jeszcze raz wyjaśnił, dlaczego nie zagrał Kevin De Bruyne. Dodatkowo Hiszpan zwrócił uwagę na słabą murawę znajdującą się na Estadio Santiago Bernabéu.

Na początku obaj trenerzy zostali zapytani o odczucia, po tym szalonym meczu. Ancelotti powiedział – To był niesamowity mecz. Było dużo jakości i dwie niezwykłe drużyny. Jesteśmy zadowoleni z naszego meczu i mamy nadzieję go powtórzyć. Można było wygrać 2-1 i przegrać 2-3. To był właściwy wynik, biorąc pod uwagę to, co zrobiły oba zespoły. Co podobało mi się najbardziej, to osobowość, odwaga, pressing i sprawienie, że Manchesterowi grało się nieprzyjemnie, aż zabrakło nam sił. To był dobry mecz z naszej strony. Wyrównany i konkurencyjny. Zaczęliśmy bardzo źle, bo straciliśmy bramkę. Później zespół dobrze radził sobie z presją, odbierał dużo piłek i atakował z kontry. Mogliśmy wygrać i mieliśmy szansę na 3-1. Oni zdobyli dwie bramki, ale mieliśmy ambicje i zaangażowanie, aby wrócić do gry i zremisować. Teraz mamy ciężej, że gramy poza naszym stadionem, ale możemy powtórzyć to, co graliśmy tutaj.

Opiekun Manchesteru City podniósł argument widowiska dla kibiców mówiąc – Było dobrze. Kibice z pewnością dobrze bawili się oglądając sześć bramek! Obie drużyny chciały atakować, każda na swój sposób, ale atakować. Cały dzień zastanawiasz się nad tym, jak kontrolować przejścia Realu Madryt, ale to niemożliwe. Pozostaje ci starać się zminimalizować ich liczbę. W pierwszej połowie pozwalaliśmy im na za dużo, mieliśmy dużo strat i mecz stał się otwarty. Najlepsze jest to, że przy wyniku 1:2, który zawsze jest niebezpieczny, w drugiej połowie zagraliśmy rewelacyjnie. Do ostatnich dziesięciu czy dwunastu minut, bo wiemy, że u siebie grają do końca. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze, nie pozwalając im na zbyt wiele. Wraz z upływem czasu generowaliśmy coraz więcej zagrożenia. Dzięki tej jakości zdobyliśmy dwie piękne bramki.

Ancelotti chwali reakcję zespołu

Początek meczu był piorunujący, bo już w 2. minucie gola strzelił Bernardo Silva. Real nie poddał się i już dwanaście minut później prowadził 2:1. Ancelotti skomentował to tak – Nie spodziewaliśmy się, że strzeli gola z tej pozycji. Po tej bramce jednak doskonale zareagowaliśmy i wyszliśmy na prowadzenie. Przez godzinę graliśmy bardzo dobrze.

Do tego potwierdził, że jest zadowolony z wystawienia Rodrygo na lewym skrzydle, zaś Viniciusa Juniora bliżej środka – Drugi gol był perfekcyjną akcją. Popisali się świetną współpracą w parze. Na lewej stronie z Vinim i Rodrygo mogliśmy tworzyć sytuacje i to robiliśmy. W drugiej połowie też Rodrygo podał Viniemu przed bramkę… Jestem zadowolony.

Guardiola zdradził parę zakulisowych informacji

Guardiola na pytanie, jak próbował zmotywować swoich zawodników przerwie przy niekorzystnym wyniku, odpowiedział – Zostało nam 45 minut dzisiaj i 90 minut w rewanżu. Jeśli będziemy atakować w sposób nieuporządkowany, to nie mamy tu czego szukać. Musimy mieć więcej spokoju, ponieważ w pierwszej połowie było za dużo chaosu. Musimy być bardziej dokładni przy podaniach. Przenosić piłkę z jednej strony na drugą, zmylić rywala i czekać na się bramki Fodena i Gvardiola.

Kolejny raz powiedział także, dlaczego w meczu nie wystąpił De Bruyne – Cóż, podczas odprawy był razem z resztą drużyny, a później po powrocie do szatni powiedział, że nie jest w stanie zagrać. Wymiotował, próbował to przetrwać, ale po obiedzie czuł się bardzo, bardzo źle. Liczymy na to, że będzie gotowy na środę, ponieważ to dla nas ważny zawodnik, który widzi rzeczy i podania, których inni nie są w stanie dostrzec.

Na sam koniec hiszpański trener zapytany o wrażenia nowego stadionu, zauważył problem z murawą – Prawda jest taka, że stadion robi wrażenie. Teraz muszą tylko zadbać o murawę. Florentino musi się teraz skupić na tym, aby zapewnić dobre boisko, ponieważ Real Madryt zawsze takie posiadał.