Został wyrzucony z boiska… chwilę później strzelił gola

W czterech ostatnich domowych pojedynkach Borussii Dortmund z Eintrachtem Frankfurt piłkarze BVB strzelili 15 goli. Podopieczni Edina Terzicia byli także faworytami dzisiejszej rywalizacji, jednak zespół prowadzony przez Dino Toppmöllera potrafił w obecnym sezonie pokonać RB Lipsk czy Bayern Monachium. To mogło zapowiadać ciekawe i wyrównane widowisko.

Borussia Dortmund miała wizualną przewagę od początku do końca spotkania

Co jednak ciekawe, pierwszego gola strzelili goście, a dokładnie Mario Götze. Gospodarze zatracili się w ofensywie, zapomnieli o obronie i pozwolili rywalom na szybką kontrę. Omar Marmoush fatalnie zmarnował co prawda szansę sam na sam, jednak jego doświadczony kolega nie miał problemu z dobiciem uderzenia. Dortmund dalej atakował, a w 33. minucie wyrównał Karim Adeyemi. 22-letni Niemiec skorzystał z mądrego podania Donyella Malena i fatalnego krycia w polu karnym defensorów Eintrachtu.

Po ciekawej pierwszej połowie, w drugiej brakowało emocji. Dopiero w 80. minucie drogę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znalazł Mats Hummels. Frankfurt nie był w stanie zareagować na straconego gola, jednak wiele mogło się zmienić po czerwonej kartce dla Emre Cana. Arbiter postanowił wyrzucić z murawy zawodnika Borussii Dortmund za jego zdaniem brutalny faul. Dopiero po interwencji VARu, sędzia Tobias Stieler musiał ponownie przyjrzeć się sytuacji i zmienił decyzję. Can pozostał na murawie z żółtą kartką, a w doliczonym czasie gry… wykorzystał rzut karny.

źródło: Syco w serwisie X

Borussia Dortmund na przestrzeni całego meczu była zdecydowanie lepszym zespołem, co pozwoliło na powiększenie przewagi nad Eintrachtem do 10 punktów. Eintracht zagrał nieporównywalnie słabiej niż z Bayernem Monachium. Mecz, który mógł być hitem kolejki nie był najlepszym widowiskiem.

źródło: Adeyemi & Co. Turn Game Around! | Dortmund – Frankfurt 3-1 | Highlights | MD 26 – Bundesliga 23/24 (youtube.com)

Borussia Dortmund — Eintracht Frankfurt 3:1 (Adeyemi 33′, Hummels 81′, Can 90+3′ – Götze 13′)