Złe wieści z Rzymu – Wijnaldum z kontuzją!

Nie tak początek sezonu wyobrażał sobie Georginio Wijnaldum. Podczas wczorajszej sesji treningowej odniósł on kontuzje, która wyklucza go z udziału w zbliżających się spotkaniach Serie A. Co gorsza, uraz może sprawić, że rozbrat z futbolem potrwa nawet kilka miesięcy, a zagrożony może być jego ewentualny występ na listopadowym Mundialu.

Pechowy trening

To właśnie na wczorajszej sesji treningowej Holender odniósł kontuzję. Jak podała oficjalnie AS Roma, Wijnaldum złamał kość piszczelową w prawej nodze, a sytuację zdążył skomentować już nawet Jose Mourinho.

Źródło: ASRomaEn /twitter

Czasami futbol jest g**nem. Gini jest z nami od dwóch tygodni, bo wtedy dołączył do nas dzięki swoim ludzkim cechom (Jego umiejętności piłkarskie dawno znaliśmy). Niestety, w bardzo przykrym wypadku nabawił się strasznej kontuzji, która wyklucza go z gry w piłkę na długi czas. Ale to nie tylko futbol potrafi być g**nem, ludzie również… Ci, którzy plotkowali, ze ktoś taki jak Felix może być odpowidezialny za to co się stało są naprawdę szumowinami.

Bądźmy tego wieczoru wszyscy razem: gramy dla Romy, dla Wijnalduma oraz dla Felixa!

Jose Mourinho dla oficjalnej strony AS Roma, tłumaczenie własne

Koniec marzeń o mundialu?

Jak wspomniał szkoleniowiec włoskiej drużyny, przerwa, która czeka Wijnalduma, może być nieco dłuższa. Niestety dla Georginio oznacza to najprawdopodobniej koniec marzeń o Mistrzostwach Świata, które już za trzy miesiące odbędą się w Katarze. Sam piłkarz najprawdopodobniej przyspieszy operacje aby zdążyć wrócić na murawę przed MŚ, ale szanse na jego powrót są bardzo nikłe.

Bez względu jednak na to najważniejsze jest aktualnie zdrowie samego piłkarza. Przy odpowiedniej rehabilitacji, która na pewno zostanie mu zapewniona, powinien on „niedługo” wrócić do pełnej sprawności. Roma i cała jej społeczność od zawsze tworzą jedną wielką rodzinę, co udowadnia zarówno zachowanie szkoleniowca jak i kibiców, którzy bardzo mocno wspierają swojego pomocnika.

Prosto o futbolu

REKLAMA
Jakub
Jakub
Pasjonat futbolu, szczególnie włoskiej Serie A oraz rodzimej Ekstraklasy. Interesuję się jednak wszystkimi największymi rozgrywkami na świecie, posiadając o każdej z najlepszych lig, chociaż podstawową wiedzę. Piłka jest ze mną przez praktycznie całe swoje życie, a z Mistrzami związany jestem od ponad dwóch lat. Uwielbiam futbol, który w teorii jest oczywisty dla widza, jednak od samych piłkarzy wymaga sporej dyscypliny taktycznej!
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ