Zaskakujący kandydat na selekcjonera Canarinhos. „Dzwonili do mnie rano”

Kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii? Powyższe pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. W ostatnim czasie coraz częściej pojawia się nazwisko Carlo Ancelottiego, ale współpracownicy szkoleniowca Realu Madryt zaprzeczyli medialnym plotkom. Czy rzeczywiście Włoch odrzuca możliwość trenowania Canarinhos, a może to jedynie „tymczasowa” odmowa do czasu zakończenia obecnego sezonu? Tego nie wiemy. Co zaskakujące, Brazylijczycy mają podobno innego, mocno szokującego kandydata. Miałby nim być 70-letni Bośniak — Vahid Halilhodzic.

Halilhodzic do sierpnia 2022 roku prowadził reprezentację Maroka

Wcześniej był selekcjonerem m.in. Japonii, Algierii oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Co ciekawe — z Marokiem, Japonią i WKS awansował na Mistrzostwa Świata, by zostać zwolnionym tuż przed turniejem. Bośniakowi zarzucano dziwne decyzje personalne przy wyborze składu, co prowadziło do konfliktów z zawodnikami i działaczami związkowymi. Przyklejono mu łatkę dobrego trenera, który nie potrafi zarządzać piłkarzami i ma trudny charakter. Paradoksalnie, jedyna nacja, która zachowała cierpliwość to Algieria, z którą w 2014 roku dotarł do 1/8 finału Mistrzostw Świata, gdzie ulegli Niemcom.

Bośniak ma swoje atuty, ale mówimy o trenerze często krytykowanym za styl gry jego drużyn. Dlaczego właśnie on miały poprowadzić Brazylię — reprezentację „skazaną” na ofensywny futbol? Serwis „avaz.ba” przekonuje, że kontakt między brazylijską federacją i
Halilhodziciem rzeczywiście miał miejsce. Ba! Szkoleniowiec miał dziś potwierdzić, że rano otrzymał telefon z Brazylii i jest gotowy do konkretniejszych rozmów. Zaznaczył jednak, że na razie doszło do wstępnego zapytania, ale obie strony wyraziły chęć współpracy. Czy to oznacza, że Brazylia zdecyduje się na — bądźmy uczciwi — szokujący wybór? Wypada zachować cierpliwość, bowiem nie wiemy z iloma trenerami skontaktowali się w ostatnim czasie, być może Bośniak jest opcją rezerwową lub tymczasową — do czasu gdy Ancelotti będzie dostępny? Skoro jednak sam Vahid Halilhodzic poinformował w bośniackich mediach o telefonie z Brazylii, to rzeczywiście, coś może być na rzeczy.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,657FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ