Wielki powrót? Aymeric Laporte rozmawia z klubem LaLiga!

Aymeric Laporte chciałby powrócić na europejskie boiska. 29-letni Hiszpan ma obecnie jeden z najwyższych kontraktów w lidze saudyjskiej, jednak nie jest zadowolony ze swojego statusu w Al-Nassr. Po 28-krotnego reprezentanta Hiszpanii zgłosiło się już Athletic Bilbao, w którym występował do 2018 roku.

Laporte zgadza się na niższe zarobki

Hiszpańska marca przekonuje, że rozmowy między defensorem i baskijskim klubem są optymistyczne. Laporte zdaje sobie sprawę, że wyprowadzka z Arabii Saudyjskiej wiązałaby się z gigantyczną obniżką zarobków. Pensja środkowego obrońcy wynosi w tym momencie ok. 24.5 mln euro za sezon gry. Najwyższe zarobki w Bilbao ma w tym momencie Iñaki Williams, który rocznie otrzymuje mniej niż 12 mln euro. Z oczywistych względów, Athletic nie jest w stanie zaoferować więcej niż połowa obecnego uposażenia Laporte. Wygląda jednak na to, że rezygnacja z gigantycznej pensji na Bliskim Wschodzie nie jest dla niego problemem. Według doniesień medialnych 29-latek ma problemy z odnalezieniem się w nowym środowisku, a współpraca z działaczami Al-Nassr nie układa się dobrze. Laporte miał nawet zostać ukarany finansowo za kilka swoich niesprzyjających komentarzy względem klubu. Nie jest jednak pewne czy Saudyjczycy zgodziliby się na jego odejście.

REKLAMA

Pamiętajmy także o tym, że środkowy obrońca mimo wyjazdu do egzotycznej ligi nadal otrzymuje powołania do kadry narodowej Hiszpanii. Wystąpił m.in. w dwóch spotkaniach towarzyskich w marcu obecnego roku. Powrót na boiska ligi hiszpańskiej byłby z pewnością atutem w walce o miejsce w jedenastce La Roja. Athletic Bilbao mógłby także zyskać doświadczonego defensora, który nadal powinien gwarantować wysoki poziom. Wydaje się, że obecnie wszystko zależy od saudyjskich działaczy, którzy w w 2023 roku zapłacili Manchestetowi City 27.5 mln euro za transfer Laporte. Czy już po roku zgodzą się oddać go za darmo?

Jak radzą sobie piłkarze, którzy w lecie przyszli do Saudi Pro League?

SourceMarca
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,067FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ