REKLAMA

Twórca odzieżowego imperium nowym właścicielem Manchesteru United?

Amancio Ortega jest poważnie zainteresowany zakupem Manchesteru United. 86-letni Hiszpan posiada majątek wart 61.3 miliarda dolarów i zdaniem Manchester Evening News poinformował już swoich współpracowników o odważnym pomyśle. Po tym, jak rodzina Glazerów zasugerowała chęć sprzedaży klubu, media prześcigają się wskazując potencjalnych kupców. Zdaniem “MEN” szanse Ortegi wydają się spore. Nigdy nie był zainteresowany inwestycjami w sport, ale w ostatnim czasie miał zaciekawić się taką opcją.

źródło: twitter/UtdFaithfuls

Hiszpan znany jest ze swojej niechęci do popularności

Przez długie lata nikt nie wiedział jak wygląda, bowiem unikał udzielania wywiadów i pokazywania się w publicznych miejscach. Więcej powiedzieć mogą o nim posiadane przez niego sklepy. Pierwszym, założonym w 1975 roku jest “Zara”. Obecnie hiszpańska międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych jest częścią grupy “Inditex”, do której należą także Massimo Dutti, Stradivarius, Pull and Bear, Bershka oraz Oysho. Amancio zadbał o to, by jego personalia pozostawały w cieniu, a jego twórczość znały miliony. Facet, który zaczynał od szycia szlafroków w 30 lat zbudował prawdopodobnie największe imperium odzieżowe na świecie. Obecnie zajmuje 19. miejsce w rankingu najbogatszych osób na naszej planecie, ale w przeszłości zdarzało mu się nawet obejmować fotel lidera.

Czy Amancio Ortega przejmie Manchester United?

Pod względem finansowym, stać go na zakup każdego klubu świata. Taki krok byłby jednak sprzeczny z jego dotychczasowym zachowaniem. Bycie właścicielem tak znanego klubu z miejsca wytworzy wokół niego ogromny rozgłos, a przecież zawsze tego unikał. Dlatego właśnie podchodzimy z dużym dystansem do doniesień medialnych, co oczywiście nie musi znaczyć, że Ortega nie przejmie United. Czas pokaże, czy informacje podawane przez Manchester Evening News znajdą przełożenie w praktyce.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA