REKLAMA

Tak jeszcze nie było – 4 drużyny kończą grupę Ligi Europy z taką samą liczbą punktów!

Cztery inne kluby, każda po sześć rozegranych meczów, wszystkie po osiem zdobytych punktów. Liga Europy zaskoczyła każdego fana europejskiego futbolu. Rywalizacja w grupie F była bardzo wyrównana i zacięta, a końcowo 4 drużyny zakończyły grupowe zmagania identycznym bilansem. Zarówno Lazio, Feyenoord, Midtjylland jak i Sturm Graz wyśrubowały bilans 2 zwycięstw, 2 remisów oraz 2 porażek. Niesamowita historia napisała się na naszych oczach!

Zadecydował bilans bramkowy

To właśnie zdobyte oraz stracone bramki zadecydowały o układzie tabeli, który będzie tym ostatecznym oraz oficjalnym. Zazwyczaj brany pod uwagę jest bilans gier bezpośrednich, ale niemożliwe jest zastosowanie go w tym przypadku. Dlaczego? Lazio dla przykładu, w bilansie pokonałoby Feyenoord, ale przegrałoby z duńskim Midtjyllandem, remisując ze Sturm Grazem. Midtjylland wygrałby z drużyną z Rzymu, ale zremisowałby z Feyenoordem, wygrywając przy tym z austriackim Sturm Gazem. Zawodnicy z Austrii analogicznie pokonaliby Duńczyków, remisując z Lazio i ulegając ekipie z Holandii.

MDrużynaWRPG+G-Pkt
1Feyenoord2221398playoff
2Midtyjylland2221288kw.playoff
3Lazio2229118Liga Konf.
4Sturm Graz2224108

W takim wypadku brany pod uwagę jest bilans bramkowy, a ten przemawiał na korzyść Duńczyków oraz Holendrów. Lazio zakończyło grupowe zmagania na trzecim miejscu, a Sturm Graz pożegnał się całkowicie z europejskimi pucharami. Mimo zdobycia aż 8 oczek swoje grupowe zmagania zwieńczyli na ostatnim czwartym miejscu. Abstrakcyjna sytuacja, która prędko nie zdarzy się ponownie w jakichkolwiek europejskich rozgrywkach. Ostatecznie jednak regulamin promował te drużyny, które prezentowały większą ofensywę i strzeliły najwięcej bramek. Feyenoord z Sebastianem Szymańskim zdobył tyle samo punktów co Sturm Graz, ale to Holendrzy będą kontynuować swoją walkę w europejskich pucharach.

REKLAMA
Jakub
Jakub
Pasjonat futbolu, szczególnie włoskiej Serie A oraz rodzimej Ekstraklasy. Interesuję się jednak wszystkimi największymi rozgrywkami na świecie, posiadając o każdej z najlepszych lig, chociaż podstawową wiedzę. Piłka jest ze mną przez praktycznie całe swoje życie, a z Mistrzami związany jestem od ponad dwóch lat. Uwielbiam futbol, który w teorii jest oczywisty dla widza, jednak od samych piłkarzy wymaga sporej dyscypliny taktycznej!
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,638FaniLubię
10,660ObserwującyObserwuj
555ObserwującyObserwuj
REKLAMA