Spotkanie kryzysowe w Dortmundzie. 49-krotny reprezentant Niemiec pożegna się z klubem?

Niklas Süle ma przed sobą trudne tygodnie. Jak donosi Sport Bild, 49-krotny reprezentant Niemiec osiągnął wagę ponad 110 (!) kilogramów, co oczywiście znacznie przekracza dopuszczalne normy dla profesjonalnego sportowca. 28-latek w minionych latach miał spore problemy z utrzymaniem formy fizycznej, jednak nigdy wcześniej nie było aż tak źle. Zawodnik spotkał się w ostatnim czasie z Larsem Rickenem oraz Sebastianem Kehlem, którzy jasno przedstawili swoje oczekiwania. Süle ma w trakcie urlopu doprowadzić się do normalnego stanu.

Działacze Borussii Dortmund mają słuszne obawy, że waga defensora nie tylko nie wróci do norm, ale może w najbliższym czasie wzrosnąć. Skoro Niklas Süle doprowadził się do takiego stanu w trakcie rozgrywek, gdy uczestniczył w treningu – to co wydarzy się podczas wakacji? Wspomniany Sport Bild sugeruje, że w Dortmundzie najchętniej zrezygnowano by ze współpracy z 28-latkiem, który ma drugą najwyższą pensję w zespole (10 mln euro) i kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Süle nie zamierza rezygnować z takich warunków, jednak nie jest w stanie utrzymać odpowiedniej wagi. Sytuacja systematycznie powtarza się, ale za każdym razem jest coraz gorzej.

REKLAMA

Niklas Süle pożegna się z BVB?

W Dortmundzie zastanawiają się jak wybrnąć z niecodziennej sytuacji. Zdjęcia zawodnika z nadprogramowymi kilogramami pojawiły się w sieci, a przymykanie oka na nieprofesjonalne prowadzenie się Süle będzie złym przykładem dla reszty piłkarzy. Niewykluczone, że najbliższe tygodnie będą kluczowe dla przyszłości defensora w klubie. Nieoficjalnie sugeruje się, że do 10 lipca musi zrzucić 10 kilogramów. Jeśli na testach przed nowym sezonem jego wyniki nie ulegną znaczącej poprawie, realny jest skrajny scenariusz z zakończeniem współpracy.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ