REKLAMA

Southgate: Anglicy uklękną przed meczem z Iranem

Piłkarze reprezentacji Anglii powracają do klękania przed startem spotkań. Jak donosi BBC, podopieczni Garetha Southgate podczas największej imprezy piłkarskiej świata zaprezentują swój “antyrasitowski gest”. Akcja rozpoczęta w 2020 roku została ograniczona z początkiem obecnego sezonu Premier League, a kapitanowie angielskich drużyn mieli klękać wyłącznie w określonych sytuacjach – chociażby w pierwszej i ostatniej kolejce rozgrywek ligowych. Anglicy postanowili jednak wrócić do pomysłu w trakcie mistrzostw świata.

Uważamy, że jest to największe i uważamy, że jest to mocne stwierdzenie, które rozejdzie się po całym świecie, w szczególności dla młodych ludzi, aby zobaczyli, że integracja jest bardzo ważna.

Gareth Southgate, źródło: https://www.bbc.com/sport/football/63695662

Spotkanie, o którym mówi cały świat

Samo starcie z Iranem (poniedziałek, 14:00) od dawna budzi spore emocje – nie tylko sportowe. Kapitan Persów – Ehsan Hajsafi zabrał ostatnio głos w sprawie fali protestów zalewających Iran, okazując poparcie względem irańskiej społeczności. Tak odważny gest mimo wszystko wydaje się sporym zaskoczeniem.

źródło: twitter/rezahakbari

Z kolei Harry Kane zamierza wyjść na mecz w tęczowej opasce “OneLove”, co spotkało się z ostrzeżeniami ze strony organizatorów. Według wytycznych FIFA, tego typu zachowanie może zostać ukarane otrzymaniem żółtej kartki. Wydaje się, że w kuluarach cały czas trwają dyskusje i próby przekonania piłkarzy Southgate do wycofania się z inicjatywy. Jednym z pomysłów jest zastąpienie tęczowej opaski inną, zaproponowaną przez FIFA.

Organizatorzy Mundialu nie chcą gestów, które będą budziły kontrowersje. Z kolei Anglicy na przekór uważają, że nie można ograniczać tego typu zachowań i trzeba walczyć o swoje wartości. Czy postawią na swoim, a zawodnicy z Iranu zdecydują się na publiczny gest wsparcia względem protestujących w ich kraju? Oczy całego świata skupione będą na Khalifa International Stadium w Doha i paradoksalnie właśnie tego mogą obawiać się organizatorzy. Chociaż w sporcie nie powinno być miejsca na politykę, próba uciszenia takich akcji może jedynie sprawić, że będzie się o nich dyskutowało.

edit./Anglicy na trzy godziny przed meczem z Iranem ogłosili rezygnację z udziału w kampanii “OneLove” -> https://mymistrzowie.pl/oficjalnie-reprezentacje-wycofuja-sie-z-pomyslu-teczowych/

REKLAMA
SourceBBC
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,598FaniLubię
10,665ObserwującyObserwuj
555ObserwującyObserwuj
REKLAMA