Siatkarski horror w Zawierciu! Warta zagra o medale PlusLigi!

Aluron CMC Warta Zawiercie z ogromnymi problemami awansowała do walki o medale tegorocznej PlusLigi. Po gładkim zwycięstwie na wyjeździe siatkarze Michała Winiarskiego stoczyli zażartą walkę o półfinał polskich rozgrywek. Jurajscy Rycerze do awansu potrzebowali… jedynie dwóch setów!

Dołączyć do Jastrzębskiego Węgla

Kilka godzin wcześniej wicemistrzowie Polski z Tomaszem Fornalem na czele zapewnili sobie grę w półfinale. Jastrzębianie pewnie ograli u siebie AZS Indykpol Olsztyn 3:1 i przypieczętowali awans. Przed spotkaniem w podobnej sytuacji byli siatkarze Michała Winiarskiego – Jurajscy Rycerze dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu potrzebowali dzisiaj zaledwie seta, aby znaleźć się w strefie medalowej PlusLigi. 25 punktów w jednej partii okazało się dla Warty Zawiercie jednak sporym wyzwaniem…

Stal Nysa w gazie!

Siatkarze z województwa opolskiego byli w beznadziejnej sytuacji – tylko wygranie 3 setów (bez straty nawet jednego) dawało im remis w dwumeczu. Ekipa Daniela Pilińskiego znając swoje położenie wyszła na mecz w Zawierciu w iście bojowym nastroju. W ofensywie nieźle spisywał się Michał Gierżot – 23-latek skutecznie kończył akcje swojego zespołu. Podopieczni Michał Winiarskiego grali jak w amoku, zupełnie nie spodziewali się tak zdecydowanej postawy nysan. Goście widząc niemoc zawiercian wykorzystywali każdy ich błąd i dzięki temu wygrali w pierwszym secie 25-23, a w drugim 25-20! Atmosfera w hali gęstniała z każdą minutą…

Przebudzenie faworytów

Po kiepskich dwóch partiach gospodarze wyszli na mecz z nową energią. Rotacje kadrowe Michała Winiarskiego przyniosły efekt i Warta ugrała pierwszego seta w tym spotkaniu 25-15. Wysoko przegrany set wyraźnie wybił gości z rytmu – ich poczynania w ofensywie nie były już tak śmiałe jak poprzednio. Spadła skuteczność w ataku, padło przyjęcie nysan i w efekcie napędzali się zawiercianie. Stal wróciła z dalekiej podróży i m.in. za sprawą Gierżota objęła prowadzenie 13-9. Kiedy większość szykowała się do złotego seta, na zagrywce pojawił się Daniel Gąsior. 29-latek posłał serię 5 serwisów z rzędu i Warta wróciła do gry! Pewność nysan spadła praktycznie do zera, kiedy asy dołożyli Kwolek i Bieniek. Ostatecznie Aluron CMC Warta Zawiercie zwyciężyła 25-21 i zapewniła sobie awans do półfinału PlusLigi!

*W tie-breaku również lepsi okazali się gospodarze i wygrali ze Stalą Nysa 15-9.