Sebastian Szymański z kolejnym golem w Rosji! Co na to Sousa? (WIDEO)

Sebastian Szymański po raz kolejny prezentuje prawdziwe show na boiskach rosyjskiej Premier Ligi! „Seba” otworzył wynik spotkania przeciwko Arsenalowi już w 15 minucie. 7 minut później dołożył do tego asystę przy golu Fabian Balbueny. Dynamo przed 30′ prowadziło już 4:0!

Gol Sebastiana Szymańskiego na 1:0; Dynamo Moskwa/Twitter

Szymański to bez dwóch zdań jeden z najlepszych zawodników całej ligi i dziś udowadnia to po raz kolejny. Na chwilę obecną bezdyskusyjnie MVP spotkania Dynama z Arsenalem.

Gol Balbueny na 2:0 i asysta Szymańskiego; Dynamo Moskwa/Twitter

Co na to wszystko Paulo Sousa?

O ile na wiele decyzji związanych z powołaniami zawodników do kadry reprezentacji Polski można było przymknąć oko, o tyle ten konkretny przypadek naprawdę ciężko zrozumieć. Pewne wybory Paulo Sousy bywały nieco kontrowersyjne, ale miały swoje wytłumaczenie, jakoś się broniły. Ale brak powołań dla Sebastiana Szymańskiego? Jednego z najlepszych zawodników ligi rosyjskiej na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy? To już lekka przesada.

Nawet biorąc pod uwagę osobiste preferencje Sousy, jego wizję taktyczną i ustawienie polskiej kadry, to po prostu nieporozumienie. Z powoływania tak wartościowych zawodników zwyczajnie nie można rezygnować. Sebastian nie dość, że absolutnie zasłużył na miejsce w reprezentacji, to nawet nie jest w jej kategoriach rozpatrywany. Jak długo jeszcze portugalski menadżer pozostanie bierny względem Szymańskiego? Po takich występach Polaka jak ten dzisiejszy przeciwko Arsenalowi, Sousa chyba naprawdę powinien przemyśleć kwestię Sebastiana w kadrze narodowej na poważnie.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
106,662FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ