Ryoyu Kobayashi wygrywa, Dawid Kubacki drugi!

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszy konkurs indywidualny w japońskim Sapporo. Dawid Kubacki zajął drugą pozycję. Świetny konkurs zaliczył Kamil Stoch i zajął 4. miejsce tuż za podium.

Powrót po 3 latach do Japonii

Po przerwie wywołanej pandemią COVID-19 i związanymi z nią restrykcjami, Puchar Świata wrócił na skocznie Ōkurayama. Na starcie kwalifikacji, które odbyły się bezpośrednio przed konkursem głównym stanął 50-letni Noriaki Kasai. Niestety dla niego jego powrót do rywalizacji najlepszych skoczków nie był szczęśliwy. Zabrakło mu bowiem tylko 0,4 pkt do miejsca premiowanego awansem. Kwalifikacje przebrnęło wszystkich pięciu Polaków, lecz w zawodach głównych nie było już tak kolorowo, bowiem Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek zakończyli zmagania po jednym skoku. Liderem na półmetku rywalizacji był Dawid Kubacki, który oddał najdłuższy skok. Drugie miejsce zajmował Ryoyu Kobayashi, a na trzeciej lokacie był Halvor Egner Granerud, któremu nie do końca udał się manewr obniżania belki startowej. Tuż za podium plasował się Kamil Stoch, a również wysoko, na 8. lokacie był Piotr Żyła.

źródło: twitter/Eurosport_PL

Dwóch Polaków w walce o podium

Podobnie jak w pierwszej serii, także i podczas drugiej wiatr nie był zbyt silny, ale zmieniał kierunek. Początkowo był bardzo korzystny dla skoczków, lecz później zmienił się na boczny i najlepsi zawodnicy mieli problemy z osiąganiem dobrych odległości. Ostatecznie zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który znacząco wyprzedził drugiego Dawida Kubackiego i trzeciego Halvora Egnera Graneruda. Tuż za podium, ale z dość dużą stratą uplasował się Kamil Stoch. Przeciętny skok oddał Piotr Żyła przez co znacząco spadł w klasyfikacji na 14. pozycję.

Na japońskiej ziemi zostaną rozegrane jeszcze dwa konkursy. Kolejne zawody zaplanowane są w sobotę o 8 rano czasu polskiego.