Rewelacyjny Kraft wygrywa wietrzną loterię w Oslo

Konkurs w stolicy Norwegii wygrał bezkonkurencyjny Stefan Kraft z ponad ośmiopunktową przewagą nad drugim Sundalem. Podium uzupełnił Austriak Jan Hoerl.

Loteryjne Oslo

Przed pierwszym konkursem w Oslo polscy kibice nie mieli na pewno żadnych oczekiwań co do reprezentantów naszego kraju. W prologu najlepszą, czyli dwudziestą lokatę zajmował Aleksander Zniszczoł. Pozostali zawodnicy byli daleko w tyle. I w pierwszej serii sobotniego konkursu również nasi reprezentanci prezentowali niezbyt dobrą formę. Najbardziej zawiódł aktualny lider naszej reprezentacji. Aleksander Zniszczoł skoczył zaledwie 113 metrów i tym skokiem zaprzepaścił szansę na dobry wynik w całym cyklu Raw Air. Warunki w stolicy Norwegii były bardzo zmienne.

REKLAMA

Wielu zawodników miało pecha co do wiatru, który co chwilę się zmieniał. Między innymi nieszczęśliwie trafił Ryoyu Kobayashi czy świetnie spisujący się na tym obiekcie Philipp Raimund, których wyniki nie dawały szans na miejsce w czołowej „30”. Słabe warunki nie przeszkadzały niektórym zawodnikom do uzyskania bardzo dobrych wyników. Lider Pucharu Świata Stefan Kraft świetnie poradził sobie w tych warunkach i po pierwszej serii nad drugim Timi Zajc’em miał prawie 6 punktów przewagi. Do drugiej serii awansowało trzech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot.

Wietrznej loterii ciąg dalszy

W drugiej odsłonie zawodów tak jak w pierwszej wiatr odegrał bardzo dużą rolę. Podmuchy czasami pomagały skoczkom jednak w większości przypadków zawodnicy byli krzywdzeni przez te warunki. Polscy kibice na pewno mieli duże nadzieje związane z występem Kamila Stocha, który po pierwszej serii był w pierwszej „10”. Jego skok nie był zły, ale wiatr na pewno nie pomagał zdobyć jakiejś lepszej odległości. Piotr Żyła po skoku swojego kolegi stał się najlepszym naszym zawodnikiem. Po skoku na 125 metrów awansował o 8 miejsc i brakowało mu tylko 1,4 punktu do najlepszej dziesiątki. Trzeci z naszych biało-czerwonych, Maciej Kot, spadł o jedno miejsce i zajął trzydziestą lokatę. Nie do pokonania był dzisiejszy zwycięzca Stefan Kraft, który podium dzielił z drugim Kristofferem Sundalem i trzecim Janem Hoerlem

Lokaty Polaków:

 • 12. Piotr Żyła – 125 m i 125 m
 • 16. Kamil Stoch – 128 m, 121.5 m
 • 30. Maciej Kot – 120 m, 108 m
 • 41. Aleksander Zniszczoł – 113 m
 • 42. Dawid Kubacki 114 m
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  108,317FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ