Remis w Kristiansund! KFUM dalej bez porażki w Eliteserien

Na otwarcie niedzieli w drugiej kolejce Eliteserien mieliśmy spotkanie dwóch beniaminków. Kristiansund Ballklubb podejmował u siebie KFUM Oslo. Gospodarze w pierwszej kolejce zszokowali pokonując Lillestrøm na ich terenie. Amatorski klub z Oslo zremisował natomiast z HamKam.

Szalona końcówka pierwszej połowy

Oba zespoły od początku próbowały atakować, lecz bardzo ostrożnie. Od pierwszej minuty to jednak gospodarze byli bardziej odważni. Kristiansund przed kwadransem gry oddał trzy dosyć groźne strzały, KFUM zanotowało jednak tylko dwie niegroźne akcje. Widać było, że goście szukali sytuacji by zaskoczyć rywala jakąś niespodziewaną kontrą. Jedna taka się trafiła, jednak zabrakło dobrego wykończenia przez Håkona Hosetha. Choć była to dopiero 13. Minuta zdawało się, że będzie to ostatnia akcja w pierwszej połowie. Później nie działo się praktycznie nic. Aż do 45. Minuty. Wtedy sędzia Marius Lien podyktował jedenastkę dla gospodarzy po tym jak Hilmir Mikaelson był trzymany w polu karnym. Jedenastkę na gola w doliczonym czasie gry zamienił Oskar Sivertsen. To jednak nie koniec zdarzeń w pierwszej połowie. Chwilę po golu dla KBK wyrównali goście. Po rzucie rożnym dla KFUM piłka wyszła poza pole karne. Tam czekał Håkon Hoseth który zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Pełna błędów połowa w wykonaniu KBK

Po przerwie widzieliśmy przewagę gospodarzy. Widać było, że Kristiansund chce odzyskać prowadzenie, które przed przerwą mieli dość krótko. Swoje okazje mieli między innymi Willumsson czy Mikaelsson, jednak brakowało skuteczności. Gospodarze prowadzili grę, a goście próbowali wykorzystać ich błędy. Takich było wiele, jednak zespół KFUM tak samo jak Kristiansund miał problemy ze skutecznością. Z czasem błędów KBK było tak wiele, że to KFUM przejęło inicjatywę w spotkaniu i zaczęło stwarzać sobie więcej okazji. Powoli pachniało golem dla gości na Nordmøre Stadion. Kristiansund aż prosił się o stratę gola. Bardzo dobrą okazję na prowadzenie dla KFUM miał Petter Nosa Dahl. Fenomenalną obroną popisał się jednak w tej sytuacji Michael Lansing, który wybił piłkę na rzut rożny. Więcej się nie wydarzyło. KFUM atakowało, jednak KBK w bramce miało świetnego Lansinga, który uratował dziś gospodarzy przed stratą trzech punktów.

Reszta kolejki Eliteserien zostanie rozegrana dziś o 17:00 i 19:15. Wczoraj na północy Bodø/Glimt pokonał Viking Stavanger 1:0.

Kristiansund 1:1 KFUM (45′ Sivertsen – 45+2′ Hoseth)