Real Madryt zbojkotuje Klubowe Mistrzostwa Świata? Stanowcze słowa Carlo Ancelottiego

15 czerwca 2025 roku ruszyć mają Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA, zapowiadane jako rewolucja w świecie futbolu. Po raz pierwszy w historii aż 32 drużyny wezmą udział w turnieju, którego stawką będzie tytuł najlepszej klubowej drużyny globu. Znamy już większość uczestników zawodów, wśród których będą m.in. Chelsea, Real Madryt, Manchester City, Bayern Monachium oraz PSG. Co zaskakujące, szkoleniowiec Królewskich Carlo Ancelotti w rozmowie włoskim Il Giornale zapowiedział bojkot turnieju.

FIFA o tym zapomina, piłkarze i kluby nie wezmą udziału w tym turnieju. Jeden mecz Realu Madryt jest wart 20 milionów euro i FIFA chce nam dać taką kwotę za całe rozgrywki. Nasza odpowiedź jest negatywna – przyznał szkoleniowiec Realu Madryt. Czy to zamyka szansę na udział hiszpańskiego klubu w turnieju, a co za tym idzie stawia pod znakiem zapytania jego organizację? Wbrew pozorom – nie. Jeśli nie wiado… Nie, w tej sytuacji doskonale wiadomo o co chodzi. Jeśli topowe kluby świata mają spędzić miesiąc na uczestnictwie w prestiżowym turnieju, to oczekują odpowiedniej finansowo rekompensaty. Jesteśmy w stanie zrozumieć ten argumentu. Sprawa jest jednak skomplikowana, bowiem ze względu na mnogość uczestników nikt nie jest w stanie zagwarantować nieopłacalnych pieniędzy. 20 mln euro za jeden mecz Realu Madryt? Królewscy za wygranie finału Ligi Mistrzów zarobili 15.5 mln euro, więc trudno traktować słowa Włocha poważnie.

REKLAMA

Ancelotti przesadza?

Organizatorzy Klubowych Mistrzostw Świata nie wiedzą na ten moment czy nowy turniej przyjmie się wśród kibiców. Być może słowa Ancelottiego podniosą stawkę dla uczestników, jednak z drugiej strony dlaczego różne kluby miałyby otrzymać inne korzyści finansowe? Czy ideą samego turnieju nie jest „zapracowanie na zyski na murawie”? Naszym zdaniem pomysłodawcy KMŚ powinni zapewnić solidną nagrodę dla zwycięzcy, jednak unikać płacenia horrendalnych kwot za sam udział. Inaczej dojdziemy do sytuacji, w której kluby wezmą udział z przymusu, ale wystawią jedynie rezerwowe składy, byleby zarobić za sam start w turnieju…

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ