RB Lipsk znalazł następcę Konrada Laimera. „Wszystko zostaje w rodzinie”

RB Lipsk jest już pogodzony z odejściem Konrada Laimera. 25-letni środkowy pomocnik reprezentacji Austrii po zakończeniu sezonu przeniesie się do Bayernu Monachium. Jego miejsce według doniesień „Leipziger Volkszeitung” zajmie Nicolas Seiwald… 21-letni środkowy pomocnik reprezentacji Austrii, który dotychczas występował w RB Salzburg.

REKLAMA

Seiwald z logicznym kierunkiem transferu

Dziennikarze „kickera” wskazują, że transfer najprawdopodobniej jest już sformalizowany, ale RB Lipsk czeka z jego oficjalnym potwierdzeniem. Czołowy klub Bundesligi od dłuższego czasu przyglądał się Seiwaldowi, którego śmiało można nazwać wychowankiem RB. Od początku kariery związany jest on bowiem z ekipą RB Salzburg. Co ciekawe, niemal identyczną ścieżkę rozwoju przeszedł Laimer. Salzburg oraz Lipsk będące klubami „ze stajni Red Bulla” często przeprowadzają ze sobą transfery. Według wyliczeń portalu transfermakt, w ciągu ostatniej dekady aż 17 graczy trafiło z Salzburga do Lipska (m.in. Naby Keita, Dominik Szoboszlai, Dayot Upamecano). Wartość tych transferów przekroczyła 100 milionów euro, ale oba kluby bez problemu dogadują się w kwestiach finansowych (nic dziwnego, skoro mają tego samego właściciela).

Nicolas Seiwald wydaje się naturalnym następcą 4 lata starszego kolegi z reprezentacji Austrii. Mówimy o zawodniku, który ma już za sobą m.in. 14 występów na poziomie Ligi Mistrzów, a także 10 spotkań w kadrze narodowej. RB Lipsk korzystający z piłkarzy ogranych w RB Salzburg? Ta metoda funkcjonuje od lat i najprawdopodobniej zadziała także w przypadku wyboru następcy Laimera. Seiwald nazywamy przez część kibiców „austriackim Gündoganem” dojrzał do momentu, w którym chce sprawdzić się w silniejszej lidze i wydaje się, że powinien poradzić sobie z nadchodzącym wyzwaniem.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ