Powrót Jonesa, ważna walka dla Gamrota. UFC 285 już tej nocy!

Emocjonująca gala UFC 285 już tej nocy! W Las Vegas dojdzie do powrotu do klatki legendarnego Jona Jonesa. Drugą walką wieczoru, będzie ósma obrona pasa mistrzowskiego przez Valentinę Shevchenko. Dla Polaków ważną wiadomością jest umieszczona w karcie głównej walka Mateusza Gamrota.

Jon Jones to były mistrz wagi półciężkiej

Niekwestionowany król, który zasiadał na tronie w latach 2011-15 i 2018-20. Tak naprawdę nigdy nie przegrał walki. Jedyna przegrana w jego karierze, to użycie nielegalnych ciosów łokciami. Jego walki z Danielem Cormierem urosły do rangi legendarnych w UFC. Jedna z nich została unieważniona ze względu na kontrolę antydopingową Bonesa. Kontrowersje wzbudzały jego problemy z prawem takie jak spowodowanie wypadku po marihuanie i jazda po alkoholu. Przez to Amerykanin miał długie przerwy w swojej karierze, z powodu zawieszenia. Ostatnią walkę stoczył aż 3 lata temu. Jego rywalem był dobrze znany polskim kibicom Dominick Reyes, którego w walce o tytuł pokonał później Jan Błachowicz. Do tej walki doszło tylko dlatego, że Jones zrzekł się tytułu mistrzowskiego po konflikcie z szefem organizacji – Daną White’em. Od lutego 2020 r. nie widzieliśmy byłego mistrza w oktagonie.

REKLAMA

Jaka będzie jego forma? Jak poradzi sobie w królewskiej kategorii wagowej? Wszystko jest wielką niewiadomą. Jon od razu dostał walkę o pas wagi ciężkiej. Jego rywalem będzie Ciril Gane. Francuz już raz walczył o pas z Francisem Ngannou, którą to walkę przegrał. Kameruńczyk utracił pas w styczniu tego roku, ponieważ nie dogadał się z organizacją co do swojego wynagrodzenia i nie przedłużył kontraktu. Sytuacja w wadze ciężkiej wygląda teraz bardzo niejasno. Walkę o pas dostaje aktualny nr 1 rankingu z byłym mistrzem innej kategorii, który wraca po latach nieobecności. Wielu zawodników będzie miało chrapkę na pokonanie legendarnego Bonesa.

źródło: UFC 285: Jones vs Gane – The Goat is Back | Official Trailer | March 4 – YouTube

Kolejną walką wieczoru będzie starcie w kobiecej wadze muszej

Obrończyni tytułu zmierzy się z Alexą Grasso, czyli numerem 6 swojej dywizji. Faworytem jest oczywiście Shevchenko, która w swojej kategorii jest niekwestionowaną królową. Porażki w MMA zaliczała jedynie w starciach w wadze koguciej. Tytuł mistrzowski zdobyła w walce z Joanną Jędrzejczyk, która również miała chrapkę na kategorię muszą. Starcie z Polką Valentina wygrała po decyzji sędziowskiej w 2018 roku i od tego czasu nieprzerwanie broni swojej zdobyczy. Dla „The Bullet” będzie to ósma obrona i raczej w ciemno można obstawić, że będzie ona udana.

Polskich fanów na pewno najbardziej elektryzuje starcie Mateusza Gamrota

Gamer w wadze lekkiej plasuje się na 7. pozycji w rankingu. Po serii 4 zwycięstw z rzędu przegrał swoją ostatnią walkę przez decyzje sędziów. Od października szuka okazji do powrotu na zwycięską ścieżkę. Szansa przyszła niespodziewanie trzy tygodnie temu, kiedy z walki przeciwko Jalinowi Turnetowi wypadł Dan Hooker. Polak od razu zgodził się na tę walkę. Tarantula zamyka obecnie pierwszą 10 rankingu wagi lekkiej. Dla Gmrota to idealny przeciwnik na odbudowanie swojej pozycji w UFC. NA korzyść Amerykanina na pewno przemawia wzrost. W wadze lekkiej nie spotyka się aż tak wysokich zawodników. Turnet mierzy aż 191 cm, a walczy w wadze lekkiej, czyli do 70 kg. Jego zasięg ramion to aż 196 cm. Dla porównania Mateusz mierzy 178 cm, a jego zasięg to 180 cm. Różnica jest kolosalna.

źródło: twitter/ufc

Gamer to jednak wyrachowany gracz i świetny zapaśnik. Wiele ze swoich walk zakończył przez poddanie. Można się spodziewać, że i tym razem będzie szukał poddania, ponieważ w parterze powinien poradzić sobie o wiele lepiej od Tarantuli. Zawodnik z Polski podkreśla, że wziął walkę, której nikt nie chciał wziąć. Gdy dowiedział się o propozycji, był na obozie sparingowym w Hiszpanii. Obejrzał dwie walki swojego rywala i od razu powiedział – biorę to. Gamer chętnie podjął wyzwanie, choć wie, że tak krótkie przygotowania to bardzo niebezpieczna gra, w której można dużo stracić, ale również dużo zyskać. Jednak oczy całego świata MMA będą skierowane na tę galę i powrót Jonesa, jak można nie odrzucić taką szansę na jeszcze większą promocję własnego nazwiska?

Gala rozpocznie się 4 marca o godz. 23:30. Walki karta głównej obejrzymy od godz. 04:00 czasu polskiego

Poniżej pełna lista walk z karty głównej UFC 285.

265 lb: Jon Jones (26-1) vs. Ciryl Gane (11-1) – o pas wagi ciężkiej
125 lb: Valentina Shevchenko (23-3) vs. Alexa Grasso (15-3) – o pas wagi muszej
170 lb: Geoff Neal (15-4) vs. Shavkat Rakhmonov (16-0)
155 lb: Mateusz Gamrot (21-2, 1 N/C) vs. Jalin Turner (13-5)
185 lb: Bo Nickal (3-0) vs. Jamie Pickett (13-8)

Autor: Emil Świątek

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,878FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ