Polski duet znów zachwycił w MLS! Co za akcja, co za gol!

Możemy to już oficjalnie napisać, Kamil Jóźwiak wrócił! Były zawodnik Lecha Poznań w 4 ostatnich spotkaniach skompletował 2 gole i 2 asysty, a tej nocy został wybrany najlepszym zawodnikiem starcia Charlotte FC — Columbus. Polak popisał się efektownym rajdem i dograł futbolówkę do Karola Świderskiego. Reprezentant Polski sfinalizował akcję pięknym uderzeniem, zapewniając wygraną swojej drużyny.

źródło: twitter/CharlotteFC

Przypomnijmy, że w poprzednim spotkaniu Charlotte FC to Kamil Jóźwiak finalizował akcję, a Karol Świderski wcielił się w rolę asystenta. Nie musimy dodawać, że współpraca obu Polaków znakomicie się rozwija, co jest świetną informacją w kontekście reprezentacji Polski. Wydaje się, że były zawodnik Lecha Poznań może liczyć na szansę od Fernando Santosa, bowiem ostatnie tygodnie to zdecydowanie jego najlepszy czas odkąd opuścił Ekstraklasę.

Co z innymi Polakami?

Mateusz Klich zaliczył asystę w spotkaniu przeciwko Orlando, a jego DC United wygrało 3:1. Jego imiennik — Mateusz Bogusz rozegrał solidne 70 minut w starciu Nashville kontra Los Angeles FC. Jarosław Niezgoda wszedł na boisko w 85. minucie (Cincinnati — Portland). Chicago Fire z Kacper Przybyłko swój mecz zagra dzisiaj. Możemy więc cieszyć się z formy Jóźwiaka i Świderskiego, ale i faktu, że Bogusz oraz Klich regularnie zbierają minuty. Obu regularna gra jest potrzebna, bowiem będąc w rytmie meczowym, zazwyczaj gwarantują solidny poziom. Czy aż taki, by znaleźć się w kadrze narodowej? O tym przekonamy się, gdy Santos wyśle powołania.