Polki mistrzyniami świata! Nadchodzą lepsze czasy dla naszego beach soccera?

Słońce, plaża i piękne kobiety. Właśnie tak wyglądają Klubowe Mistrzostwa Świata w Beach Soccerze. W tegorocznej edycji bezkonkurencyjne okazały się Polki z zespołu Lady Grembach Łódź!

Turniej Women’s World Winners Cup rozgrywany był w dniach 14-18. września we włoskim Cagliari. Brało w nim udział 5 zespołów, w tym 2 z Polski. Oprócz zwycięskiego teamu Lady Grembach Łódź polski beach soccer reprezentowały zawodniczki z FC 10 Zgierz, które ostatecznie zajęły ostatnie miejsce. Rywalkami zespołów z województwa łódzkiego były drużyny Lazo Apego (Japonia), FBA Beach Soccer (Włochy) oraz Barra de Santiago FC (Salwador).

W polsko-polskim pojedynku, który decydował o ostatecznym ułożeniu tabeli nie brakowało goli

Dla zespołu Lady Grembach to już drugi medal z tej imprezy w historii. W 2019 r. łodzianki wywalczyły srebro. Tym razem w drodze po złoto bardzo pomocne okazały się transfery. O sile zespołu stanowiły Brazylijki Barbara Colodetti oraz Adri, które łącznie odpowiadały za niemal połowę dorobku bramkowego łodzianek.

Dodatkowo warto odnotować, że łodzianki pojechały na turniej jako zdobywczynie plażowego Pucharu Polski, zaś zgierzanki są aktualnymi Mistrzyniami Polski, które reprezentowały Polskę na rozgrywanym w czerwcu Women’s Euro Winners Cup, gdzie zajęły 5. miejsce.

Stan kobiecej plażówki w Polsce

Miejmy nadzieję, że tego rodzaju sukces będzie dobrym zwiastunem dla reaktywującej się po kilku latach Reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej kobiet. Decyzja o reaktywacji została podjęta w sierpniu, a misję skonstruowania kadry powierzono Mateuszowi Sroce. Sroka to długoletni szkoleniowiec Pogoni Tczew, która w tym sezonie została beniaminkiem Ekstraligi w trawiastej odmianie piłki nożnej. Nowopowstała kadra narodowa już za tydzień odbędzie pierwsze zgrupowanie, które ma odbyć się w Gliwicach.

Dla damskiego beach soccera w Polsce może to być prawdziwy kamień milowy. Jak wiadomo sporty plażowe są w Polsce dość niszowe. Problemy ze sponsorami i szkoleniem są odczuwalne zwłaszcza u kobiet. Jeszcze rok temu piłkarki FC 10 Zgierz musiały zbierać pieniądze na grę w piaszczystym odpowiedniku Ligi Mistrzów na portalu zrzutka.pl.

Jak widać piłkarkom ze Zgierza nie udało uzbierać się wymaganej kwoty. Przed rokiem honoru polskich drużyn broniła ekipa Red Devils Chojnice, która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie
REKLAMA
Damian Myszewski
Damian Myszewski
Kibic polskich reprezentacji narodowych i klubu SL Benfica. Lubię patrzeć na otaczający świat z różnych perspektyw, zaś sport uważam za cudowny wytwór ludzkiej kultury. Mam cierpliwość do Ekstraklasy, sentyment do Małyszomanii i czuję pociąg do historycznych kronik sportowych. Czym jest piękno sportu? Emocjami Tiziano Crudeliego, pasją Andrzeja Strejlaua, walecznością Tadeusza Pietrzykowskiego i wytrwałością Julii Kmiecik. Moje atuty okołosportowe to doświadczenie w roli maskotki klubowej, improwizowane komentowanie meczów podczas spotkań ze znajomymi przy Fifie i umiejętność kopania piłki wyżej niż Walduś Kiepski w odcinku “Złoty gol”. W rodzimych mediach sportowych najbardziej wkurza mnie arogancja Tomasza Hajto, miałkość pytań podczas konferencji PZPN-u i patocelebryci z gal MMA. Jeśli właśnie to czytasz i chcesz się skontaktować, "sportowego" maila znajdziesz poniżej. Do tego wszystkiego fan wrestlingu i autor cyklu “Przystań Lechia”.
PODOBNE
REKLAMA
105,338FaniLubię
10,504ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ