Polak trafi do spadkowicza z Bundesligi. Z deszczu pod rynnę?

Po cichu liczyliśmy, że sezon 2024/25 będzie przełomowy w karierze Karola Niemczyckiego. 24-letni bramkarz ostatnie miesiące spędził w roli rezerwowego w Fortunie Düsseldorf, gdzie niekwestionowaną jedynką jest Florian Kastenmeier. 26-letni Niemiec wobec braku awansu do Bundesligi mógłby odejść, zwalniając miejsce Polakowi. Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl wróży jednak inny scenariusz. Niemczycki ma spędzić kolejny sezon na wypożyczeniu w SV Darmstadt 98.

Niemczycki znowu jedynie rezerwowym?

Jedynką w bramce drużyny Torstena Lieberknechta był dotychczas Marcel Schuhen. Mamy poważne obawy, że nie zmieni się to nawet po wypożyczeniu Polaka. Bądźmy uczciwi, dlaczego szkoleniowiec miałby odsuwać od pierwszego składu 31-letniego Niemca, który miał pewne miejsce między słupkami Darmstadt w pięciu ostatnich sezonach? Nie mamy żadnych informacji, sugerujących odejście Schuhena, a niemiecki bramkarz wiele razy powtarzał, że Darmstadt to dla niego ktoś więcej niż pracodawca. W ocenach kibiców i mediów (m.in. Echo Online) został wybrany najlepszym piłkarzem Darmstadt w sezonie 2023/24. Karol Niemczycki przeżyje prawdopodobnie powtórkę z rozgrywki. Znowu trafi do klubu, który ma pewnego golkipera. Jeśli w umowie wypożyczenia Polaka nie zostanie wpisana klauzula transferu definitywnego, Darmstadt nie będzie miał żadnych powodów, by promować Polaka kosztem Niemca.

REKLAMA

Po cichu liczyliśmy, że sezon 2024/25 będzie przełomowy w karierze Karola Niemczyckiego. Obecnie mamy spore obawy. Wypożyczenie – owszem, to dobry pomysł. SV Darmstadt 98? Nie jest to raczej najlepszy kierunek. Cała sytuacja jest absolutnie kuriozalna. 30 maja serwis liga.zwei.de informował bowiem, że Florian Kastenmeier dostanie zielone światło na transfer do jednego z klubów Bundesligi, jeśli ponownie otrzyma takie oferty. Fortuna miała nawet szukać zmiennika dla Niemczyckiego, który szykowany był do roli pierwszego bramkarza. Polak okazuje się niecierpliwy, a może wydarzyło się coś, o czym jeszcze nie wiemy?

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ