PlusLiga wraca po latach do Gorzowa Wielkopolskiego!

Sensacyjne wieści spłynęły do nas z zachodniej Polski. Jak poinformowała Gazeta Lubuska, Gorzów Wielkopolski po ponad 20 latach przerwy będzie gościć najlepsze siatkarskie rozgrywki ligowe w Polsce!

REKLAMA

Gorzów powraca na mapę PlusLigi!

Od jakiegoś czasu spekulowane były zmiany w składzie PlusLigi w kolejnych latach, nie wynikające ze względów czysto sportowych. Najgłośniejszym tematem był Barkom-Każany Lwów i jego potencjalne odsunięcie od ligi. Po wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku zespół został zaproszony do polskich rozgrywek ligowych, w których radzi sobie niespodziewanie dobrze. Nieco ciszej jednak było o KGHM Cuprum Lubin – w przypadku zespołu z Dolnego Śląska już od pewnego czasu mówiło się o przenosinach do Gorzowa. W sobotę, przed meczem Agencja Inwestycyjna Stilonu Gorzów z CUK Aniołami Toruń w II Lidze te informacje zostały potwierdzone. Wiadomość o przeniesieniu rozgrywek PlusLigi na Ziemię Lubuską przekazał prezydent miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki, razem z prezesem PZPS, Sebastianem Świderskim (nota bene urodzonym w leżącej nieopodal Gorzowa Skwierzynie).

Jest mi niezmiernie miło, że po tylu latach PlusLiga powróci do Gorzowa.

Sebastian Świderski przed meczem Stilon Gorzów – Anioły Toruń

Nie wiadomo jeszcze do końca, jak będzie wyglądać powrót Gorzowa na mapę PlusLigi. Według nieoficjalnych informacji Gazety Lubuskiej, w nowo otwartej Arenie Gorzów ma swoje mecze rozgrywać KGHM Cuprum Lubin. Z kolei portal Strefa Siatkówki podaje, że zespół z Dolnego Śląska ma zastąpić gorzowski Stilon. Faktem jest, że były spekulacje dotyczące fuzji obu klubów.

Gorzów ma niemałe siatkarskie tradycje. Największe sukcesy gorzowskiego Stilonu przypadają na końcówkę XX wieku. Wtedy to zdobył srebro i brąz w lidze, a także wygrał Puchar Polski. Po raz ostatni Gorzów miał swojego przedstawiciela w PlusLidze w sezonie 2002/2003, kiedy to zespół występował pod szyldem GTPS Gorzów Wielkopolski. Siatkarski zespół Stilonu reaktywowano dopiero w II połowie 2023 roku. W tym sezonie w grupie 1. II Ligi poradzili sobie bardzo dobrze, zajmując 4. miejsce w fazie zasadniczej i awansując do fazy play-off.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ