Piotr Żyła na podium w Planicy!

Stefan Kraft wygrał jednoseryjny konkurs indywidualny w Planicy. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a Piotr Żyła uzupełnił podium. Na 10. miejscu uplasował się Kamil Stoch.

W piątek nie dało się skakać

Pierwotnie zawody miały się odbyć w piątek o godzinie 15. Pomimo usilnych starań jury, wielokrotnego przekładania rozpoczęcia zmagań, nie udało się rozegrać w konkursu indywidualnego. Zapadła decyzja, że w sobotni poranek odbędzie się tylko jednoseryjna rywalizacja. Ta okazała się bardzo udana dla Piotr Żyły. Polak skoczył 234 metry w bardzo ładnym stylu. Końcowa nota uzyskana za ten skok pozwoliła mu zająć trzecie miejsce. Zwyciężył Stefan Kraft, którego próba na 239,5 metra została oceniona przez sędziów na trzy ’20’. Na drugiej lokacie sklasyfikowano Anze Laniska. Bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. 3-krotny mistrz olimpijski zamknął czołową dziesiątkę, a Olek był 14. Nie poszło z kolei Andrzejowi Stękale, który zamknął stawkę. Bardzo dobry występ zaliczyli Gregor Deschwanden i Yewhen Marusiak. Szwajcar uplasował się na 7. pozycji, a Ukrainiec zajął 20. miejsce.

źródło: twitter/Eurosport_PL

Jeszcze dzisiaj konkurs drużynowy

Dzięki wygranej Krafta zbliżył się on na 10 punktów do Graneruda w klasyfikacji lotów narciarskich, więc niedzielna rywalizacja pomiędzy tymi zawodnikami zapowiada się pasjonująco. Anze Lanisek za sprawą drugiej lokaty wyprzedził Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej. O 10 ma rozpocząć się ostatni konkurs drużynowy. Polacy wystąpią w składzie Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Podium niespodzianka jak w Lahti? Jak najbardziej mile widziana.