Pierwszy bezbramkowy remis w Katarze, Dania dzieli się punktami z Tunezją

W opinii wielu piłkarskich ekspertów Dania przystąpiła do tego turnieju w roli jednego z kandydatów nawet do walki o medale. Zespół z północy przystępował do meczu w roli faworytów. W sportowych kuluarach chodziły nawet głosy, że powinni postawić się Francji, zwyciężając rozgrywki w grupie. Już pierwsza przeszkoda bardzo brutalnie zweryfikowała ich marzenia i plany.

Tunezja mocno zaczęła

Niemal od razu po rozpoczęciu spotkania szybką akcją drużyna z Afryki chciała zaznaczyć swoją obecność na turnieju. Wszelkie próby ataku z ich strony spalały na panewce. „Kopciuszek” nie zamierzał odpuszczać, regularnie nacierając na bramkę w teorii mocniejszego przeciwnika. Raz zdobyli nawet gola, ale sędzia słusznie dopatrzył się tam małego spalonego, który unieważnił bramkę.

REKLAMA

Oprócz tego trafienia bramkarz reprezentacji Danii musiał parę razy utrzymywać swoją drużynę przy życiu. Ekipa z Europy miała swoje okazje, ale za każdym razem brakowało kropki nad „i”, przez co ciężko było być zadowolonym z ich występu. Po pierwszej połowie kibice mogli czuć jedynie zawód, a kadra Danii musiała mocno wziąć się w garść.

Festiwal niewykorzystanych szans

W drugiej odsłonie spotkania Eriksen i spółka zyskali zupełnie inną twarz. Gra reprezentacji Danii była nieco lepsza, ale dalej brakowało im skutecznej egzekucji wyprowadzonych ataków. Co z wizualnej przewagi, kiedy w najważniejszych momentach obijasz jedynie metalowe pręty bramki, zamiast kierować piłkę w jej światło?

Tym razem to do Tunezyjczyków uśmiechnęło się „szczęście”. Arbiter najpierw nie zaliczył jednego gola, a w samej końcówce po analizie VAR zdecydował się nie dyktować rzutu karnego dla zespołu trenera Hjulmanda. Strata punktów z drużyną z Afryki nieco komplikuję życie Duńczyków, którzy najprawdopodobniej będą musieli pokonać Australię, aby móc myśleć o pozostaniu w turnieju. To wszystko w teorii miało zacząć się zupełnie inaczej.

Tunezja natomiast może być co najmniej zadowolona ze swojej postawy. Zespół z Afryki zagrał bardzo solidne zawody, a przy odrobinie szczęścia mógł nawet wygrać ten pojedynek. Punkt zdobyty z Danią może okazać się kluczowy w walce o wyjście z trudniej grupy, która na papierze wydawała się poza zasięgiem zawodników z Tunezji. Po świetnym meczu wszystko się zmieniło, a zawodnicy z Afryki mają wszystko w swoich głowach i nogach. Pokonanie Australii może otworzyć im drzwi do wymarzonej fazy 1/8 finałów Mistrzostw Świata.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,068FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ