Oficjalnie: Pablo Torre zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony!

Dopiero co pisaliśmy o zainteresowaniu osobą Alberto Moleiro ze strony FC Barcelony. Jednak jeszcze w marcu, Duma Katalonii potwierdziła transfer innego młodzieżowego talentu z Hiszpanii. Dziś, 19-letni Pablo Torre został oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou jako nowy gracz Barcy.

REKLAMA

Kim jest Pablo Torre?

Pablo Torre to ofensywny pomocnik, od początku swojej przygody z piłką występujący w Racingu Santander. Zawodnik ten imponuje swoją techniką i kontrolą piłki. Do tego posiada bardzo dobry przegląd pola i kreatywność, dzięki czemu znakomicie spisuje się jako rozgrywający drużyny. Na boisku jest bardzo aktywny, często szukając wolnych przestrzeni. Jego styl gry porównywany jest do Luki Modricia. Torre, podobnie jak Chorwat, nie dysponuje wybitnymi na pierwszy rzut oka, warunkami fizycznymi. Wśród jego wad wymienia się problemy przy pojedynkach siłowych i słabą grę w powietrzu. Ale te braki nadrabia wspomnianą już znakomitą techniką, dobrym uderzeniem i ogólną dynamiką.

Jednym z ulubionych zawodników Torre jest Eden Hazard, ale jeszcze z czasów gry w Chelsea. W swojej grze próbuje on naśladować Belga, ale też mieszać jego styl z tym co prezentował Andres Iniesta. Dzięki temu idealnie nadaje się do gry jako nastawiony ofensywnie środkowy pomocnik.

Barca sprowadziła ogromny talent

W Hiszpanii uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Nic więc dziwnego, że interesowały się nim klub z czołówki. O zainteresowaniu zawodnikiem rozpisywały się ostatnio hiszpańskie media. Wśród zainteresowanych miały być Real Madryt, FC Barcelona, Real Sociedad, ale także zespoły zagraniczne, jak Wolverhampton, Arsenal czy Ajax.

Najbardziej zdeterminowana na podpisanie Hiszpana była Barca. Główną rolę w tym odgrywał Xavi. Warto zaznaczyć, że Torre tak samo jak trener Barcelony należą do tej samej agencji menadżerskiej, czyli AC Talent. Klauzula odejścia zawodnika wynosiła 10 milionów euro. Ostatecznie jednak Racing Santander zgodził się na opłatę w wysokości 5 milionów euro, która po ewentualnych zmiennych może wzrosnąć nawet do 20 milionów. Torre podpisał w Barcelonie kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Klub z Katalonii ustalił klauzulę wykupu na 100 mln euro. Obecnie Hiszpan jest oficjalnie zawodnikiem Barcelony B, ale nie można mieć wątpliwości co do tego, że Xavi będzie chciał przetestować 19-latka w pierwszym zespole, kiedy tylko nadarzy się ku temu odpowiednia okazja.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ