OFICJALNIE: Życzenie Xaviego spełnione – ważny transfer już zimą!

FC Barcelona dopięła swego. Athletico Paranaense oficjalnie potwierdziło odejście Vitora Roque już w zimowym okienku transferowym. Tym sposobem realizuje się życzenie szkoleniowca „Dumy Katalonii” – Xaviego, który w ostatnim czasie jasno sugerował, że chciałby jak najszybciej sprowadzić do zespołu brazylijski talent.

REKLAMA
źródło: BarcaInfo w serwisie X

Wielka szansa przed Roque

18-letni Brazylijczyk formalnie miał przenieść się do Barcelony dopiero od sezonu 2024/25. Athletico Paranaense zagwarantowało sobie opłatę transferową rzędu 40 milionów euro, jednak liczyło, że będzie mogło korzystać z usług bramkostrzelnego snajpera do czerwca przyszłego roku. Roque w trwających rozgrywkach Serie A uzbierał 12 trafień i 3 asysty. Przez półtora miesiąca pauzował co prawda z powodu stłuczenia stawu skokowego, jednak pod koniec listopada wrócił do gry. Bez cienia wątpliwości był jednym z najlepszych zawodników brazylijskiego zespołu — dodajmy zresztą, że mimo problemów zdrowotnych, które wykluczyły go z gry na wiele kolejek, zaliczył 5. najlepszy wynik strzelecki obecnego sezonu Serie A.

Barcelona potrzebowała wzmocnienia siły ofensywnej po kontuzji Gaviego, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Oczywiście, wychowanek La Masii jest raczej nie do zastąpienia w skali jeden do jednego. Jednak Roque to również typ zawodnika bardzo mobilnego i biorącego aktywny udział w pressingu. Xavi dostaje perspektywicznego gracza, który prawdopodobnie „z marszu” stanie się pożytecznym wzmocnieniem składu. Czy jego talent eksploduje już wiosną? Z pewnością obecna trudna sytuacja kadrowa Blaugrany będzie czynnikiem sprzyjającym, by częściej pojawiał się na murawie. Mimo jego stosunkowo młodego wieku oczekiwania względem Vitora są bowiem bardzo duże.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ