OFICJALNIE: Reprezentant Wysp Owczych piłkarzem Wisły Płock

Andrias Edmundsson został nowym zawodnikiem Wisły Płock. 7-krotny reprezentant Wysp Owczych podpisał z pierwszoligowym klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

źródło: Wisła Płock on X

Edmundsson wystąpił w dwóch spotkaniach reprezentacji Wysp Owczych podczas kwalifikacji Euro 2024 – przeciwko Czechom oraz Albanii. W jego piłkarskim CV wymienić możemy Sunderland, w którym występował w drużynach U-18 oraz U-23, a także hiszpańskie Águilas FC, z którym rywalizował na poziomie czwartoligowym. Defensor przed rokiem przeniósł się do Polski, gdzie reprezentował barwy Chojniczanki Chojnice. W zespole tym wystąpił w 25 meczach 2. ligi, jednym barażowym oraz dwóch spotkaniach Fortuna Pucharu Polski. Serwis transfermarkt wskazywał co prawda, że klub z Chojnic miał opcję przedłużenia współpracy ze środkowym obrońcą o kolejny rok, jednak najwyraźniej strony nie doszły do porozumienia.

REKLAMA

Zawodnik z egzotycznego kierunku, chociaż paradoksalnie nieanonimowy na polskich boiskach. Z dobrymi warunkami fizycznymi (1.93 m), mający 23 lata. Sezon 2024/25 powinien dać odpowiedź na pytanie, na co stać Andriasa Edmundssona.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ