OFICJALNIE: Piast Gliwice sprowadził „następcę” Ariela Mosóra

Igor Drapiński został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. 20-letni środkowy obrońca, grający także na lewej obronie parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. W umowie zawarto opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Pierwsze moje odczucia są bardzo dobre. Wszyscy w klubie są bardzo pomocni i mam tutaj zapewnione wszystko, czego potrzeba. Jestem naprawdę zadowolony i szczęśliwy, że mogę dołączyć do Piasta. Uważam, że Piast jest mocną drużyną. Jest tutaj wielu doświadczonych zawodników, przy których będę mógł się sporo nauczyć i rozwinąć piłkarsko. Moje ostatnie sezony nie były tak dobre pod względem rozegranych minut, jak bym tego oczekiwał. Najważniejsze jest teraz dobre przygotowanie do sezonu i wprowadzenie się do drużyny. Chciałbym łapać jak najwięcej minut, pokazywać się z dobrej strony i cały czas robić postępy przyznał nowy zawodnik gliwickiej drużyny.

REKLAMA

Drapiński przyszedł, Mosór odejdzie?

Igor Drapiński w minionym sezonie Fortuna 1 Ligi rozegrał tylko 13 spotkań w barwach Wisły Płock. Potencjał defensora wydaje się jednak nieporównywalnie większy. Mówimy w końcu o piłkarzu, który grał w podstawowym składzie reprezentacji Polski U-19 podczas zeszłorocznego Euro. Drapiński rozegrał łącznie 12 spotkań w kadrach U-18 oraz U-19. Mimo to nie był w stanie przebić się w Płocku. Okazję spowodowaną wygasającą umową wykorzystał Piast Gliwice, który jest bliski sprzedaży Ariela Mosóra. Oczywiście, trudno dziś zakładać, by Igor Drapiński zdołał wejść w buty rok starszego kolegi, jednak wydaje się, że właśnie taka będzie jego docelowa rola. Dwudziestolatek w razie potrzeby może grać zarówno w środku obrony, jak i na jej lewej stronie.

Igor to młodzieżowy reprezentant kraju i cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu. To młody zawodnik, który ma spory potencjał. Jestem przekonany, że w Piaście skorzysta z doświadczenia drużyny i jeszcze bardziej się rozwinie — powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ