OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Turcji w Warcie Poznań!

Młodzieżowy reprezentant Turcji został wypożyczony do klubu z Poznania. Enis Destan trafił do Warty z Trabzonsporu, czyli obecnego mistrza ligi tureckiej. Zawodnik jest reprezentantem swojego kraju do lat 20, ma także za sobą debiut w Tranbzonsporze w krajowym pucharze.

Ciekawe wypożyczenie

Co prawda Turek jest jedynie wypożyczony do Zielonych, ale sama sylwetka zawodnika jest bardzo ciekawa. Niewątpliwie może on wnieść sporo jakości w ofensywne szeregi graczy z Poznania. Dotarł on już do stolicy Wielkopolski w której zdążył również przejść testy medyczne.

Jak powiedział pełnomocnik zarządu Warty Poznań:

Enis jest w swoim kraju uważany za duży talent. Cieszymy się, że przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Warty Poznań, tym bardziej, że ten transfer czasowy wymagał od nas dużego zaangażowania. To zawodnik o dużym potencjale i teraz przede wszystkim potrzebuje odpowiedniego środowiska do tego, by mógł się rozwijać. Wspólnie z zawodnikiem i jego otoczeniem byliśmy zgodni co do tego, że Warta Poznań jest takim właśnie miejscem. Wierzymy w to, że Enis szybko zaaklimatyzuje się w zespole „Zielonych” i już wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na boiskach Ekstraklasy.

Piotr Barłóg pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu.

Brak opcji wykupu

Jedynym minusem tej umowy jest brak zapisu o możliwości wykupu zawodnika. W praktyce oznacza to, że bez względu na to jak prezentować będzie się Enis, wróci on do swojego macierzystego zespołu po zakończonym sezonie Ekstraklasy. Warta Poznań może jednak wiele zyskać na tym wypożyczeniu. Sam zawodnik bardzo ambitnie patrzy na nadchodzący sezon z którym wiążę spore nadzieje.

Moim wielkim marzeniem było zagrać gdzieś w Europie i mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie w Warcie Poznań. Chciałbym się tu przede wszystkim rozwinąć jako piłkarz, a wierzę w to, że swoją grą, bramkami i asystami pomogę drużynie. Chciałbym w tym sezonie strzelić ok. 10-15 goli w Ekstraklasie. Wiem, że to ambitny plan, ale wierzę w to, że uda mi się go spełnić – mówi nowy napastnik poznańskiej drużyny.

Enis Destan o swoich planach w Warcie Poznań

@Prosto o futbolu

REKLAMA
Jakub
Jakub
Pasjonat futbolu, szczególnie włoskiej Serie A oraz rodzimej Ekstraklasy. Interesuję się jednak wszystkimi największymi rozgrywkami na świecie, posiadając o każdej z najlepszych lig, chociaż podstawową wiedzę. Piłka jest ze mną przez praktycznie całe swoje życie, a z Mistrzami związany jestem od ponad dwóch lat. Uwielbiam futbol, który w teorii jest oczywisty dla widza, jednak od samych piłkarzy wymaga sporej dyscypliny taktycznej!
REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

90,218FaniLubię
10,710ObserwującyObserwuj
530ObserwującyObserwuj