OFICJALNIE: Kosta Runjaić rozpoczyna pracę w Serie A!

Jeden z najbardziej zaskakujących pomysłów ostatnich tygodni został zrealizowany. Były trener Legii Warszawa i Pogoni Szczecin – Kosta Runjaić został nowym trenerem Udinese. Szkoleniowiec, którego niedawno zwolniono z polskiego klubu od nowego sezonu będzie pracował w Serie A.

Runjaić wychwalany przez Włochów

Wyszkolony w Niemczech Runjaic był w stanie zaoferować nowoczesną, proaktywną i intensywną piłkę nożną, zawsze zwracając uwagę na rozwój młodych talentów, wykazując się doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi i dostosowując się do różnych potrzeb techniczno-taktycznych swoich drużyn. Te cechy doprowadziły go do zdobycia w ostatnich dwóch latach w Polsce krajowego pucharu i Superpucharu. Tak atuty niemieckiego szkoleniowca opisuje włoski klub.

REKLAMA

Jak widać, agent Runjaicia zasługuje na podwyżkę, albo osoby decyzyjne w Udine dostrzegły coś, co przeoczyła Legia Warszawa. Faktem jest jednak, że w XXI wieku polscy trenerzy osiągający sukcesy w rodzimych zespołach omijani byli szerokim łukiem przez kluby silniejszych lig. 52-letni Runjaić, który nie był nawet najlepszym szkoleniowcem minionego sezonu Ekstraklasy obsypywany jest komplementami za zdobycie Pucharu Polski… Kuriozum pokazujące uprzedzenie względem polskich trenerów. Możemy bowiem ironizować, jednak trudno znaleźć powody przez które Maciej Skorża po osiągnięciu sukcesów z wieloma polskimi klubami (i zdobycia Azjatyckiej Ligi Mistrzów) nie jest obsypywany ofertami, a Runjaić, który mimo wszystko nie spełnił oczekiwań w Warszawie zalicza sportowy awans.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ