Media: Kosta Runjaic poprowadzi klub Serie A!

Nieoczekiwany, żeby nie napisać sensacyjny scenariusz pisze się na naszych oczach. Jak podają włoskie media, w tym słynny Gianluca Di Marzio, Udinese znalazło nowego trenera. Następcą Fabio Cannavaro zostanie… Były opiekun Legii Warszawa, Kosta Runjaic.

Oczywiście, 53-letni Niemiec ma za sobą solidne wyniki z Pogonią Szczecin, a jego praca w Warszawie również do pewnego momentu była oceniana pozytywnie. Mimo wszystko mówimy jednak o człowieku, który niedawno stracił posadę w klubie poczciwej PKO BP Ekstraklasy. Nie chce się wierzyć, by Włosi skusili się na angaż Runjaicia przez pryzmat jego kadencji trenerskiej w Darmstadt czy Kaiserslautern (szczególnie, że od 2017 roku pracował w Polsce). 53-latek tylko z dwoma klubami walczył w europejskich pucharach – Pogonią oraz Legią. Mimo to, ktoś w Udine uznał, że szkoleniowiec z polskiej ligi to dobra opcja na następcę Cannavaro. Marek Papszun po zdobyciu tytułu mistrzowskiego czekał długimi miesiącami i się nie doczekał. Niemiec stracił pracę w Legii i lada moment może przejąć stery solidnej drużyny jednej z najsilniejszych lig świata.

REKLAMA

Runjaic z życiową szansą?

Oczywiście, w tym miejscu moglibyśmy powoływać się na analogię z Nenadem Bjelicą i jego zatrudnieniem w Unionie Berlin. Pamiętajmy jednak o tym, że Chorwat po odejściu z Lecha Poznań wypromował się pracą w swojej ojczyźnie. Z Dinamem Zagrzeb pokonał 4:0 Atalantę w Lidze Mistrzów, pokazał się na arenie międzynarodowej. Tymczasem Kosta Runjaic najprawdopodobniej zaliczy bezpośredni przeskok między ligą polską i włoską. I to mając w trenerskim CV jako najmocniejszy zapis jedynie Legię Warszawa! Kto wie, może przy odrobienie szczęścia i sukcesach w Udinese, trenerzy z klubów Ekstraklasy będą częściej dostawać szansę w silniejszych europejskich ligach? Kosta Runjaic w Udinese – to abstrakcja, która wkrótce może stać się faktem.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,067FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ